BM İKLİM ZİRVESİ GİRESUN’DA TOPLANIYOR

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
10 Aralık 2021 - Cuma 09:36 Bu haber 1185 kez okundu
 
BM İKLİM ZİRVESİ GİRESUN’DA TOPLANIYOR
Kulakkaya İklim Zirvesi, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı ve UNITAR Başkanı Nikhil Seth’in katılımıyla gerçekleştirilecek. İlgili bakan ve temsilciliklerinin de yer alacağı zirvede, iklimin geleceği ve Türkiye’nin iklim kriziyle mücadelesi gibi konular ele alınacak.
Çevre Haberi
BM İKLİM ZİRVESİ GİRESUN’DA TOPLANIYOR

Giresun’un Kulakkaya Yaylası’nda 11 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan Kulakkaya İklim Zirvesi, BM’nin yanı sıra, ilgili bakanlık ve kurumları iklim krizi için bir araya getiriyor. Bahçeşehir Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan zirveye; BM Genel Sekreter Yardımcısı ve UNITAR Başkanı Nikhil Seth, CIFAL Küresel Ağı Direktörü Alex Mejia, BAU Global Başkanı Enver Yücel, TÜSİAD Çevre ve İklim Değişikliği Çalışma Grubu Başkanı Fatih Özkadı, FAO Orta Asya Alt Bölge Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül Selışık ile İTÜ Meteoroloji ve Afet Yönetimi Profesörü Dr. Mikdat Kadıoğlu katılım sağlayacak. Bu isimlerin yanı sıra, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri alanında görev yapan BM Türkiye delegasyonu ve kurumlarının temsilcileri, yerel yöneticiler, akademisyen ve medya temsilcileri de zirvede yer alacak.  

 Kulakkaya İklim Zirvesi’nde düzenlenecek yuvarlak masa toplantısında, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında uluslararası iş birliğinin önemi, BM Türkiye Mukim Koordinatörü Sn. Alvaro Rodriguez ile Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü ve Türkiye Temsilcisi Sn. Viorel Gutu’nun değerlendirmeleriyle ele alınacak. BAU ULMER Direktörü Prof. Dr. Esra Hatipoğlu, İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mithat Kadıoğlu ve TÜSİAD Çevre ve İklim Değişikliği Çalışma Grubu Başkanı Sn. Fatih Özkadı ise iklim sorunlarında diplomasi, sivil toplum, sanayi ve akademik iş birliklerinin önemini tartışacak.   

  Alanında uzman ve önemli isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecek olan Kulakkaya İklim Zirvesi’nde, siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmekten memnuniyet duyarız. 

 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: BM, İKLİM, ZİRVESİ, GİRESUN’DA, TOPLANIYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı