BİLSEM başarısını sürdürüyor
Haber
07 Ocak 2021 - Perşembe 12:32 Bu haber 2338 kez okundu
 
BİLSEM başarısını sürdürüyor
Ordu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Serdar Yurdabakan Altınordu Dr.Mehmet Hilmi Güler Bilim Sanat Merkezi Müdürlüğünü ziyaret ederek yapılan projeler, robotik çalışmalar ve yapay zeka konularında bilgi aldı.
Eğitim Haberi
BİLSEM başarısını sürdürüyor

Ordu BİLSEM, Zimbabwe, Endonezya ve İran' da yapılacak çalışmada Türkiye'yi temsil edecek Dr. Mehmet Hilmi Güler Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM), katıldığı ulusal ve uluslararası yarışmalarda büyük başarı elde etti. İzmir-Buca Kızılçullu Bilim ve Sanat Merkezi ortaklığında düzenlenen BUCA IMSEF 2020 (Buca İnternational Music Science Energy Engineering Fair) Yarışması'nda Bilim ve Sanat projeleri yarıştı. Ulusal kategoride Türkiye'nin 27 ilinden, uluslararası kategorilerde ise 24 ülkeden toplam 164 projenin 6 farklı branşta yarıştığı yarışmada Dr. Mehmet Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi öğretmen ve öğrencileri bir proje ile Türkiye üçüncülüğü kazanırken, iki proje ile Türkiye'yi Endonezya, İran ve Zimbabwe'de temsil etmeye hak kazandı.
Farklı ülkelerden gençlerin de katıldığı yarışmada Ordu Dr. Mehmet Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi öğretmen ve öğrencileri Filiz İpek Oktay ile Sıla Sakallıoğlu tarafından hazırlanan "Midye Kabuğu Katkılı Sır Kullanılan Seramik Kapların Sütün Raf Ömrüne Olan Etkisi" isimli proje Kimya alanında Türkiye üçüncüsü oldu.
Ebru Karadağ Uzman yardımcılığında ve öğrenciler Doğa Yakut Uzman ile Zeynep Aydın tarafından hazırlanan "Hidroksiapatit Katkılı Nano Boya" isimli proje Türkiye'yi İran'da ve Zimbabwe 'de yapılacak yarışmada temsil etme hakkı kazandı.
Biyoloji öğretmeni Selahattin Özbucak danışmanlığında öğrenciler Alptekin Arısoy ve İrem Özbucak tarafından hazırlanan "Bir Tür Solucandan, İki Bitkisel Atık ile Üç Vermikültür Eldesi'' isimli proje ise Endonezya'da gerçekleşecek Uluslararası Algorithma Science Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etmek üzere uluslararası temsilcilik ödülü aldı. 
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: BİLSEM, başarısını, sürdürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı