BAKAN SELÇUK, İL MÜDÜRLERİYLE TELEKONFERANS YAPTI
Haber
24 Nisan 2020 - Cuma 12:58 Bu haber 3019 kez okundu
 
BAKAN SELÇUK, İL MÜDÜRLERİYLE TELEKONFERANS YAPTI
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 40 ilin Milli Eğitim Müdürü ile video konferans sistemiyle gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına başkanlık etti
Eğitim Haberi
BAKAN SELÇUK,  İL MÜDÜRLERİYLE TELEKONFERANS YAPTI

Öğretmen ve okul müdürlerinin sahadaki çalışmaları konusunda bilgi veren İl Millî Eğitim Müdürleri, Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına 20 bin 877 öğretmenin gönüllü olarak katıldığını aktardı.
Bakan Ziya Selçuk başkanlığında telekonferansla yapılan İl Millî Eğitim Müdürleri toplantısında söz alan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş, Ordu Eğitim Ailesi olarak, uzaktan eğitim süreci, maske üretimleri, yürütülen çalışmalar ve yapılan faaliyetlerle ilgili bilgilendirmelerde bulunurken, eğitim öğretim süreci ile ilgili olarak da görüşlerini ifade etti.
Toplantıda gündem maddeleri ile ilgili görüşlerini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, "Salgınla mücadele sürecinde, Mesleki ve Teknik Eğitim okullarımızın AR-GE kültürlerinin güçlü olduğunu görmek bizi memnun etmiştir. Güçlü AR-GE kültürünün desteklenmesini önemsiyoruz. Diğer taraftan uzaktan eğitim sürecinde yürüttüğümüz eğitim faaliyetlerini "öğrenmeyi destekleme ve unutmanın önüne geçme" ilkesiyle planladık ve bu çerçevede sürdürüyoruz" dedi.
Millî Eğitim Bakanı  Ziya Selçuk, İl Millî Eğitim Müdürleri ile video konferans yöntemiyle yaptığı toplantıda, Koranavirüs salgını nedeniyle okullara verilen ara sonrası başlayan uzaktan eğitime ve bundan sonraki sürece dair gelişmeler ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürlüklerinde alınacak tedbirler konuşuldu.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: BAKAN, SELÇUK,, , İL, MÜDÜRLERİYLE, TELEKONFERANS, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı