AYBASTI’YA KÜLTÜR MERKEZİ
Haber
28 Nisan 2017 - Cuma 09:05 Bu haber 1056 kez okundu
 
AYBASTI’YA KÜLTÜR MERKEZİ
Başkan Enver Yılmaz, Aybastı ilçesine kültür merkezi yapılacağının müjdesini verdi
Kültür Haberi
AYBASTI’YA KÜLTÜR MERKEZİ

    Projesi hazırlanarak ihale aşamasına gelenAybastı Kültür Merkezi’nin ilçenin önemli bir değeri olacağını söyleyen Başkan Yılmaz, “Bu eser ortaya çıktığında Aybastı ilçemiz, çok amaçlı bir hizmet kompleksine kavuşmuş olacak” dedi.

FONKSİYONEL BİR YAPI ORTAYA
 ÇIKACAK
    19 ilçenin tamamında büyük bir yol, içme suyu ve altyapı çalışmaları yürüten Ordu Büyükşehir Belediyesi,kent meydanları başta olmak üzere sosyal donatı alanlarına da öncelik veriyor. Birçok ilçede halkın ihtiyaçları doğrultusunda yatırım planlaması yapan Büyükşehir,Aybastılıların uzun yıllardır hasretle beklediği kültür merkezi projesinide fonksiyonel yapısıylahayata geçirmeyi planlıyor.
    Başkan Enver Yılmaz,Aybastı Kültür Merkezi’nin ihalesine çıktıklarını açıklayarak, “Allah izin verirse Ramazan ayı programı kapsamında bu projemizin temelini atacağız. Yaklaşık 3 dönümlük arsada 730 m2 taban alanı üzerine inşa edilecek kültür merkezinde 4 bin 128 m2lik kullanım alanı ortaya çıkacak.Bina 2 bodrum katı, 1 zemin katı, 2 normal kat ve 1 çatı katı olmak üzere toplam 6 kattan oluşacak. Proje tamamladığında içerisinde belediye hizmet binası, sosyal donatı mekânları, hanımlar lokali, restoran, kafeterya, çocuk oyun alanları, misafirhane, yüzme havuzu, sauna, Türk hamamı ve konferans salonu yer alacak. Bu eser ortaya çıktığında Aybastı ilçemiz, çok amaçlı bir hizmet kompleksine kavuşmuş olacak” diye konuştu.(AFİŞ)

Kaynak: Editör:
Etiketler: AYBASTI’YA, KÜLTÜR, MERKEZİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı