ATIL ARAZİLER DEĞERLENDİRİLİYOR
Haber
05 Ekim 2021 - Salı 08:50 Bu haber 398 kez okundu
 
ATIL ARAZİLER DEĞERLENDİRİLİYOR
Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliğinde yürütülen Ordu ili kırsal gelir kaynaklarının çeşitlendirilmesi projesi kapsamında Mesudiye’de siyez buğdayı tohumu dağıtım töreni gerçekleştirildi
Ekonomi Haberi
ATIL ARAZİLER DEĞERLENDİRİLİYOR

Düzenlenen programa Mesudiye Kaymakamı Efe Kılıç, Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, Mesudiye İlçe Tarım ve Orman Müdürü Davut Uzuner ve üreticiler katıldı.
Pogramda bir konuşma yapan Ordu İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz; “Bugün burada Ordu İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi kapsamında siyez buğdayı tohumu dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Mesudiye tarla tarımına uygun alanları ve hayvancılık faaliyetleri ile Ordu'da diğer ilçelerimizden farklılık arz eden bir ilçemizdir” dedi. 
İlçemizde bulunan tarıma elverişli alanların atıl kalması bizleri fazlasıyla rahatsız ediyordu diyerek sözlerine devam eden İl Müdürü Kemal Yılmaz; “Bu alanları ekonomiye kazandırmak adına Bakanlığımız, DOKAP ve Büyükşehir Belediyemiz işbirliğinde projeler hazırlayarak bir bir hayata geçiriyoruz. Tabi burada üreticilerin bu projelere ilgi göstermesi, sahiplenmesi mevcut arazilerinde dağıtmış olduğumuz tohumlukları ekiyor olması son derece önemli. Eğer bir projeyi sahiplenen olmazsa siz ne dağıtırsanız dağıtın sonuç alamazsınız. Bizler üreticilerimizden aldığımız güç ve projelere gösterilen ilgi ile beraber Mesudiye ilçemizde bir karış boş alan bırakmamaya kararlıyız. Bundan sonraki süreçte de ekilip dikilmeye uygun olan her alanı işlemek suretiyle ilimiz ekonomisine dolayısıyla ülkemiz ekonomisine katkı sağlamış olacağız. Son iki yıla baktığımızda ilimizde atıl olan 10 bin dekar alanı üretime kavuşturmuşuz. Şimdi dağıtacağımız buğdayın atası diye tabir edilen 30 ton siyez buğdayı tohumu kullanılarak atıl tarım arazilerimizin üretime kazandırılmasına devam ediyoruz. İlerleyen dönemde yine Mesudiye ilçemizde 36 ton ekmeklik buğday tohumunun dağıtımının da yapılacağının müjdesini buradan vermek istiyorum. Bizlere çalışmalarımızda destek veren başta Valiliğimiz olmak üzere Ordu Büyükşehir Belediyemize, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığımıza, ilçe Belediyelerimize teşekkür ediyor projemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Ayrıca bugün burada şahsımı Mesudiye ilçesine Fahri hemşerilik beratıyla onurlandıran Belediye Başkanımıza ve değerli meclis üyelerine teşekkür ediyorum." diyerek sözlerine son verdi.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: ATIL, ARAZİLER, DEĞERLENDİRİLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı