Asarkaya Kent Ormanı’nda çalışmalar hayran bıraktı
Haber
10 Haziran 2021 - Perşembe 09:17 Bu haber 324 kez okundu
 
Asarkaya Kent Ormanı’nda çalışmalar hayran bıraktı
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bölgenin denize en yakın mesire alanı olan Asarkaya Kent Ormanı’nda yürütülen çalışmaları basın mensupları ile paylaştı. Başkan Tavlı, burada yaptığı açıklamada, “Projelerimizi sadece bugüne değil, geleceğe de hizmet etmesi için planlıyoruz. Sosyal tesisler yönünden zengin bir şehir haline getirerek turizm açısından kentimizin değerini her geçen gün arttırmayı hedefliyoruz.” dedi
Turizm Haberi
Asarkaya Kent Ormanı’nda  çalışmalar hayran bıraktı

Asarkaya Kent Ormanında gerçekleştirilen basın gezisine AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Kadın Kolları Başkanı Neşe Akgül Tiyaloğlu, Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Demir, İlçe Yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Yönetimi ve basın mensupları katıldı.Başkan Tavlı, burada yaptığı açıklamada, yapılan çalışmaların ilçeye değer katması için gayret ettiklerini ifade etti.
Asarkaya Kent Ormanı’nda yapılan çalışmalara değinen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, çalışmaların kent turizmine önemli katkı sağlayacağını belirtti. Başkan Tavlı, “Kent Ormanımızda mini bir hayvanat bahçesi oluşturduk. Buraya gelen çocuklarımız bu sevimli hayvanlarımızı tanıma ve görme fırsatı bulsunlar istedik. Burası eskiden mezbelelik bir haldeydi. Güzel ve düzenli bir hale getirmiş olduk. Yine spor tesisleri anlamında da hizmet verebilecek basketbol, voleybol ve futbol sahası gibi alanlar oluşturduk. Özellikle Ünye manyetik kum zemininden oluşan voleybol ve futbol sahaları oluşturarak ziyaretçilerimizin stres atmalarına yönelik bir çalışma gerçekleştirmiş olduk.” dedi.  Kent ormanının çevresinde ziyaretçilerin yürüyüş yapabileceği bin 400 metrelik bir yürüyüş yolu yaptıklarını da kaydeden Belediye Başkanı Hüseyni Tavlı, yürüyüş yolu ile piknik alanını birbirine bağlayan geçiş yolları yaptıklarını söyledi.
Ziyaretçilere keyifli bir seyir zevki sunacak olan restoran bölümünde çalışmaların hızla devam ettiğini ifade eden Başkan Tavlı, “Bu tesisimizde İnşallah hemşerilerimize en geç Eylül ayı itibari ile hizmet verecek hale dönüştürülecek, hızlı bir şekilde burada çalışmamızı yürütüyoruz. Asarkaya Kent Ormanı’mız yine kısıtlama sonrasında pandemi şartlarının gevşetilmesi ile birlikte hemşerilerimizin piknik alanında çok daha rahat, keyifli ve huzurlu bir şekilde istifade etmelerini sağlayabilmek adına bütün olarak yenileme çalışmasına girişmiştik ve sonuna geldik. Burada tamamlanması gereken sadece bu mevcut bulunduğumuz kafeterya ve restoran bölümü kalmış durumda. Bunun haricinde ise devam eden bir yol güzergâhımız var. İnşallah iki ya da üç patlatma daha gerektiren bir yerimiz var. O da tamamlandığında en kısa zamanda o yolunda asfaltlanması ile birlikte bu bölgedeki çalışmalarımızın sonuna doğru gelmiş olacağız. Bu yıl itibari ile Asarkaya Kent Ormanı’nda yaptığımız yenileme çalışmalarını tamamlamış ve hemşerilerimizin hizmetine konforlu bir şekilde sunmuş olacağız.” dedi.
Belediyecilik hizmetlerinin yanında sosyal belediyeciliği de önemsediklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bu anlamda vatandaşların uygun ücretler ve kaliteli hizmetle zaman geçirebilecekleri tesis hizmetleri vermeye gayret ettiklerini belirtti.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Asarkaya, Kent, Ormanı’nda, , çalışmalar, hayran, bıraktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı