Altınordu'da kışa hazırlık

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
28 Aralık 2020 - Pazartesi 13:13 Bu haber 367 kez okundu
 
Altınordu'da kışa hazırlık
Altınordu Belediyesi vatandaşların olumsuz kış şartlarından etkilenmemesi için muhtemel senaryolara karşı hem eğitim hem ekipman olarak her türlü tedbiri aldı
Gündem Haberi
Altınordu'da kışa hazırlık

Şehrin güvenli günlük yaşamının olağan akışının devam etmesi kış şartlarının şehirde bir eziyet değil mevsimin güzellikleri ile bir arada yaşanması için önlemlerini arttıran Altınordu belediyesi karla mücadele ekibi kış mevsimine kapasitesini güçlendirerek makine parkına dahil ettiği yeni araçlarla ve eğitimleri ile hazır.
EKİPLER 7/24 ESASINA GÖRE GÖREV YAPACAK
Altınordu Belediyesi'nde karla mücadele çalışmaları kapsamında çok sayıda kar kürüme, tuzlama ve solüsyon aracı hazır hale getirildi. Şu an karla mücadelede kullanılacak tüm araçlar ve personeller olası kar yağışına karşı hazır bekletiliyor. Kar yağışıyla birlikte ekipler halkın can ve mal güvenliği için 7/24 esasına göre görev yapacak. Valilik ve Büyükşehir koordinasyon kuruluyla kırsalda eşgüdümlü bir çalışma yürütülecek.
Özellikle araç filosuna ciddi kazanımlar sağlayan belediye bu sezon kar püskürtme araçlarıyla da hizmet verecek. Vatandaşın kardan dolayı bir mağduriyet yaşamaması için iş makinelerinin giremediği yerleri açmak adına 3 adet mini kar küreme ve püskürtme aracı alındı. Yaya yolunda biriken karların temizliği için alınan yeni kar küreme araçları, öncelikli olarak halkın yoğun olarak kullandığı ara sokak, kaldırım, cami ve okul önlerinin temizliğinde kullanılacak. Bu araçlarla daha pratik ve daha seri bir çalışma hedefleniyor.
Altınordu merkezde kar olmadığı için Kabadüz ilçesine bağlı Yokuşdibi mahallesinde test edilen 'Kar Püskürtme Araçları' esnaf ve vatandaşlardan tam not aldı.
 
ÖNCELİK ANA ARTERLER
Çalışmalarda şehir içi ulaşımını sağlayan ana arterler başta olmak üzere tüm önemli noktalar bıçaklı kar küreme araçları ile temizlenecek. Ayrıca yaşanılacak buzlanmaya karşı da tuzlama ve solisyon çalışması yapılacak.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Altınordu'da, kışa, hazırlık,
Yorumlar
Haber Yazılımı