ALTINORDU’NUN ALTYAPISI SAĞLAMLAŞIYOR
Haber
13 Eylül 2021 - Pazartesi 10:00 Bu haber 346 kez okundu
 
ALTINORDU’NUN ALTYAPISI SAĞLAMLAŞIYOR
Türkiye ortalamasının dört katı fazla yağış alan Ordu’da, altyapıya yapılan yatırımlar devam ediyor. Altınordu ilçesinde birçok noktada altyapı iyileştirmesi gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, Subaşı, Bucak ve Yeni Mahalle’ye uzanan yağmur suyu hatlarını yenilemek için çalışma başlattı
Gündem Haberi
ALTINORDU’NUN ALTYAPISI  SAĞLAMLAŞIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, mahalle ve grup yollarında sürdürdüğü asfalt çalışmalarının yanı sıra, ilçe merkezlerini de sağlıklı bir altyapıya kavuşturuyor. Yürütülen çalışmalarla, bazı caddelerdeki on yılların sorunu olan altyapı, güçlendirilerek daha verimli hale getiriyor.
 
SUBAŞI, BUCAK VE YENİ MAHALLE’YE YEN YAĞMUR SUYU HATTI
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Altınordu ilçesine bağlı Subaşı Mahallesi’nde meydana gelen su baskınlarının önüne geçmek amacıyla çalışma başlattı. Bu kapsamda, Subaşı Mahallesi’nden alınan hat, yeni bir güzergâh üzerinden Bucak Mahallesi’ndeki yağmur suyu hattına bağlanacak.
 
SU BASKINLARININ ÖNÜNE GEÇİLECEK
Toplam uzunluğu 750 metre olan hatta, kutu menfezler yerleştirilmeye başlandı. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte, Subaşı, Bucak ve Yeni Mahalle’de oluşması muhtemel su baskınlarının da önüne geçilmesi hedefleniyor. 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: ALTINORDU’NUN, ALTYAPISI, , SAĞLAMLAŞIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı