19 İLÇEDE GSB SPOR OKULLARI AÇILDI
Haber
01 Temmuz 2021 - Perşembe 11:32 Bu haber 1653 kez okundu
 
19 İLÇEDE GSB SPOR OKULLARI AÇILDI
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl 81 ilde düzenlenen, 1 Temmuz’da başlayacak olan GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları açılış töreni, Ordu’nun 19 ilçesinde gerçekleştirildi
Spor Haberi
19 İLÇEDE GSB SPOR OKULLARI AÇILDI

Ordu’nun dört bir yanındaki on binlerce öğrenci yine sporun güzellikleriyle buluşacak. Özellikle çocukların ve gençlerin fiziksel, zihinsel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlayan, yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla sunulan GSB Spor Okulları kapsamında cimnastik, atletizm, atıcılık, basketbol, badminton, boks, beyzbol, eskrim, futbol, güreş, hentbol, hokey, judo, masa tenisi, muay thai, okçuluk, tekvando, tenis, wushu kung-fu, voleybol, karate, yüzme gibi bir çok branşta ve engelli bireylere yönelik kurslar yapılacak.
İl Müdürlüğüne bağlı spor tesislerinde uzman antrenörlerin eşliğinde pandemi kurallarına uygun şekilde verilecek olan eğitimler sayesinde haftanın 7 günü çocuk ve gençler sporla buluşacak. 5-18 yaş arasındaki çocuklar ve gençler, 20'nin üzerinde branşta ücretsiz spor yapma imkânı bulacak. Kayıt için Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve 19 Gençlik ve İlçe Müdürlüklerine başvuru yapılabilecek.
Çocuk ve gençlerin pandemi döneminde uzun süre evlerinde kaldığını, yaz aylarında spora yönlendirilmeleri gerektiğini belirten Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, "Çocuklarımızın gelişimi ve geleceği için onları muhakkak spora yönlendirmeliyiz. GSB Spor Okullari uygulamasindaki amacimiz çocuk ve gençlerimize spor kültürünü asilamak, sporu sevdirmek, spor yapma aliskanligi kazandirmak, sosyal ve kültürel yönden gelisimlerini saglamaktir Modern tesislerimizle pandemi kurallarına uygun olarak kurslarımızı gerçekleştireceğiz. Velilerimiz çocuklarını yaz boyunca kayıt yaptırabilirler. Tüm evlatlarımızı yaz spor okullarımıza bekliyoruz. Özlemle, hasretle beklediğimiz günler artık geldi. Şimdi salonları doldurma vakti." diye konuştu.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: 19, İLÇEDE, GSB, SPOR, OKULLARI, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı