15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ SANCAK KOŞUSUYLA ANILACAK
Haber
15 Temmuz 2021 - Perşembe 09:45 Bu haber 457 kez okundu
 
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ SANCAK KOŞUSUYLA ANILACAK
Ordu Valiliği himayelerinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında “15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu” gerçekleştirilecek
Spor Haberi
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ  SANCAK KOŞUSUYLA ANILACAK

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından şehitlerin anısını nesilden nesile aktarmak için her yıl düzenli olarak yapılması planlanan Sancak Koşusu, İnanç, dirayet, birlik ve beraberlik ruhuyla ay yıldızlı sancağı taşımak,  milli birlik ve beraberlik ruhunu topluma göstermek, hatırlatmak, tüm şehitlerimizin ve 15 Temmuz’da şehit olanların  anısını yaşatmak amacıyla yapılıyor. 81 ilde aynı anda 15 Temmuz günü saat 21.00’da yapılacak olan Sancak koşusu, ilimiz de Mostar Köprüsünden başlayıp Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde bulunan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda sona erecektir.
Tüm illerde olduğu gibi Ordu’da da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında; “15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu, sosyal mesafe kurallarına uyularak 25 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek. Her koşucu 100 metre koştuktan sonra ay yıldızlı sancağı diğer sporcuya devredecek. Toplam 2.500 metre mesafe koşulacak olan Sancak Koşusu tüm İllerde 15 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 21.00’da aynı anda başlatılacaktır.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: 15, TEMMUZ, ŞEHİTLERİ, , SANCAK, KOŞUSUYLA, ANILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı