Haber
06 Kasım 2020 - Cuma 09:19 Bu haber 287 kez okundu
 
Yeni mahalle 305 Sokak, 304 Sokak, 303 Sokak, Şht. Polis Aydın Güler Sokağı, 307 Sokak ve 308 Sokak'ta Eylül ayının başlarında başlayan yol yapım çalışmaları bir türlü bitmiyor.
Gündem Haberi

Altınordu ilçesi Yeni Mahalle'de iki ay önce başlayan yol yapım çalışmalarında her hangi bir aşama kaydedilmedi. Kış ayının gelmesiyle ve yağan yağmurun da etkisiyle daha berbat bir hal alan Yeni Mahalle sürücülerin de korkulu rüyası haline geldi. Şehrin en işlek caddelerini içinde bulunduran yol yapım çalışmaları iki ayı aşkın bir süredir bitirilemedi. 
 
Tam anlamıyla "REZALET" !
Bu durumdan şikayetçi olan mahalle sakinleriyle yaptığımız röportajda; " Tam bir rezalet içerisindeyiz. Evimize girip çıkamıyoruz. Havalar güzelken neyse dedik, yaparlar dedik fakat gelen giden olmadı. Kış geldi yağışlar başladı yolda yürüyemez olduk. Mahalleden çıkana kadar ayağımıza poşet geçiriyoruz. Nerdeyiz biz? Köyde mi, şehirde mi? Bu rezaletin biran önce son bulmasını istiyoruz." diyerek tepkilerini gösterdiler.
 
ESNAF TEMİZLİK YAPMAKTAN İŞİNİ YAPAMIYOR!
Yol yapımının yapılmamasından en çokta esnaf etkileniyor, esnaflarla yaptığımız görüşmede "Elimizden paspas düşmüyor, sabhtan akşama kadar yer siliyoruz. Yollar berbat halde, işlerimizi de etkiliyor. İnsanlar çamur yüzünden mahalleye girmiyor, iş yapamıyoruz. Yetkililerden en kısa süre içerisinde bu durumu çözmelerini istiyoruz. Yeni Mahalle esnafı olarak mağduruz." diyerek tepkilerini dile getirdiler. 
 
Kaynak: Editör: Afiş gazetesi/Orçun Uçar
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı