YAYLA YOLLARI BİRLEŞTİ

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
20 Ekim 2021 - Çarşamba 09:24 Bu haber 364 kez okundu
 
YAYLA YOLLARI BİRLEŞTİ
Mesudiye ve Kabadüz ilçelerinin yaylalarını birbirine bağlayan güzergahtaki yol çalışmaları tamamlandı. Toplam uzunluğu 25 kilometre olan yol, İç Anadolu’dan Çambaşı Kayak Merkezi’ne ulaşmak isteyenler için en kısa güzergâh oldu
Gündem Haberi
YAYLA  YOLLARI  BİRLEŞTİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi, turizm alanında başlattığı çalışmalarla şehri geleceğe hazırlıyor. Büyükşehir Belediyesi, Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası ile Mesudiye ilçesine bağlı Topçam Mahallesinin yeni yapılan alternatif bir güzergah ile birleşmesini sağlayan yoldaki çalışmaları tamamladı. Yeni güzergahla birlikte, İç Anadolu’dan Çambaşı Kayak Merkezi’ne ulaşmak isteyenler için en kısa ulaşım ağı hizmete girmiş oldu.
 
TURİZME YENİ BİR GÜZERGAH KAZANDIRILDI
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, toplam uzunluğu 25 kilometre olan güzergahla birlikte turizme yeni bir yol kazandırdıklarını söyledi. Başkan Güler, “Karadeniz Akdeniz Yolundan ayrılarak, Mesudiye ilçesine bağlı Topçam Mahallesi ile Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası’nı birbirine bağlayan 25 kilometre uzunluğundaki yolda final yaptık. İç Anadolu’dan Çambaşı Kayak Merkezi’ne ulaşım sağlayan en kısa yolu hizmete soktuk” dedi.  
 
ALTERNATİF ULAŞIM İMKANI SAĞLAYACAK
Yolun Ordu’da ilk kez uygulanan silindirle sıkıştırılmış beton ile buluştuğunu ifade eden Başkan Güler, “Güzergahın 20 kilometrelik kısmında silindirle sıkıştırılmış beton yol uygulamasını hayata geçirdik. Bu sistem bölgenin coğrafi yapısı ve mevsim durumu dikkate alındığında çok daha dayanıklı. Bu yolla birlikte ayrıca, Altınordu ilçemiz ile Çambaşı Yaylası arasındaki yola alternatif bir güzergâh kazandırdık. Ordu turiz- mine hayırlı olsun” dedi. 
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: YAYLA, , YOLLARI, , BİRLEŞTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı