Yağmur suyu hatları yenileniyor
Haber
18 Eylül 2021 - Cumartesi 09:15 Bu haber 418 kez okundu
 
Yağmur suyu hatları yenileniyor
Ordu Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirdiği alt yapı yatırımları ile şehri geleceğe hazırlama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor
Gündem Haberi
Yağmur suyu  hatları yenileniyor

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatı ile kısa süre önce Altınordu ilçesinde başlatılan çalışmalarda önemli mesafe kaydeden ekipler, geçmiş yıllarda meydana gelen yağış sonrası su baskınlarının yaşandığı Subaşı, Bucak ve Yeni Mahallelerinin yağmur suyu hatlarını sil baştan yeniliyor.
19 ilçede önemli alt yapı yatırımlarını hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, yürütülen bu çalışmalarlabazı caddelerdeki on yılların sorunu olan altyapıyı güçlendirilerek daha verimli hale getirecek.
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Altınordu ilçesine bağlı Subaşı Mahallesi’nde meydana gelen su baskınlarının önüne geçmek amacıyla geçtiğimiz günlerde başlattığı çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Subaşı Mahallesi’nden alınan yağmur suyu hattı yeni bir güzergâh ile Bucak Mahallesi’ndeki hatta bağlanıyor. Gece-gündüz yoğun mesai içerisinde olan ekipler sürdürülen çalışmaların biran önce tamamlanması için çalışma gerçekleştiriyor.
Toplam uzunluğu 750 metre olan hatta kutu menfezler yerleştirilmeye başlandı. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Subaşı, Bucak ve Yeni Mahalle’de oluşması muhtemel su baskınlarının da önüne geçilmesi hedefleniyor.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Yağmur, suyu, , hatları, yenileniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı