“VATAN SİZE MİNNETTAR!”

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
22 Eylül 2021 - Çarşamba 13:37 Bu haber 542 kez okundu
 
“VATAN SİZE MİNNETTAR!”
Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı şehit ve gazi ailelerini duygulandıran bir çalışmaya imza attı. Ordu’da toplu taşımaya binen şehit yakınları ve gaziler, kartlarını okuttuklarında 'Vatan Size Minnettar’ anonsuyla karşılaşıyor
Gündem Haberi
“VATAN SİZE MİNNETTAR!”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler’in talimatı ile toplu taşıma araçlarında şehit yakınları ve gazilere yönelik sesli anons uygulaması başlattı.Ordu’daki tüm şehit yakınları ve gazilerin Kent Kartlarına yapılan güncelleme ile otobüsleri kullanıp kartlarını okuttuklarında 'Vatan Size Minnettar’ anonsuyla karşılaşıyor.
 
“BİZLERE GÖSTERİLEN BU AYRICALIK İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından başlatılan bu uygulamayı kullanan Ordulu Gazi Astsubay Ersin Ölmez, “Gazi kimliğimi otobüste okuttuğumda 'Vatan Size Minnettardır’ anonsunu duyunca inanın çok mutlu oldum ve çok duygulandım. Büyükşehir Belediyesinden Allah razı olsun. ” dedi.
Gazi Astsubay Ersin Ölmez, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in şehit ve gazi ailelerine karşı olan ilgisini biliyorduk. Ancak bu uygulaması bizleri daha da çok mutlu etti. Artık toplu ulaşım araçlarını kullanırken okuttuğumuz kartlarımızda bu anonsun olması hem bizleri hem de vatan sevgisi olan herkesi duygulandırıyor. Tüm gaziler ve şehit aileleri adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e çok teşekkür ediyorum.”
 
“BU UYGULAMA BİZLERİ ONORE ETTİ”
Uygulamanın şehit ve gazi ailelerini onore ettiğini belirten Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Başkanı Nurettin Korkmaz,gazi ve şehit ailelerini her fırsatta hatırlayan onlarla bir olan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür etti.
Şube Başkanı Nurettin Korkmaz, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle bu hizmetin yapılmasına vesile olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bu kartları daha önce ücretsiz seyahat kart olarak kullanıyorduk. Kartı okuttuğumuzda sadece serbest yazısı ve anonsu vardı. Şuan da bu kart sahipleri kartı okuttuğunda 'Vatan Size Minnettardır’ anonsunu geliyor. Bu bizim için önemli bir uygulama. Türkiye’de ilklerin arasında olan bu uygulama için emeği geçen herkese başta Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum.” 
 
"ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE MİNNATTARIZ"
Bu uygulamanın şehit yakınları ve gazileri hem şereflendirmek hem de onları unutmadıklarını göstermek adına hassas bir davranış olduğunu dile getirenOrdu Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Şube Müdürü Ali Kemal Günhan,“Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda Altınordu ilçemizde elektronik kart uygulaması olan  tüm toplu taşıma araçlarında gazi ve şehit yakınlarımız kartlarını okutturduklarında 'Vatan Size Minnettardır’ anonsu duyulacak. Biz bu uygulama ile hem gazilerimizi hem de şehit yakınlarımızın yüreklerine bir nebze olsun su serpmek istiyoruz. Yeni başladığımız bu uygulama devam edecek. Tüm gazi ve şehitlerimizin hakları inanın ödenmez. Bu vesile ile tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha saygı ile selamlıyorum” diye konuştu.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: “VATAN, SİZE, MİNNETTAR!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı