Ünye’de 4 bin adet aşure dağıtıldı

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
21 Ağustos 2021 - Cumartesi 09:09 Bu haber 545 kez okundu
 
Ünye’de 4 bin adet aşure dağıtıldı
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ve Belediye Meclis Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen organizasyonla 4 bin âdetin üzerinde aşure dağıtımı gerçekleştirildi
Gündem Haberi
Ünye’de 4 bin adet aşure dağıtıldı

Aşure dağıtımında konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “İslam tarihinde önemli bir yeri olan Hicri yılın aynı zamanda birinci ayı olan Muharrem ayının içerisindeyiz. Bu mübarek ayı en önemli kılan etkinliklerden bir tanesi de Aşure Günüdür. Tabi Muharrem ayının kendi içinde barındırdığı özellikler var. Birliği, kardeşliği, hoşgörüyü ve en önemlisi de paylaşmayı aşılamaktadır. Allah (C.C) tüm bunların farkında olarak Muharrem ayını bizlere nice seneler idrak etmeyi nasip eylesin. Tüm İslam Âlemine ve memleketimize hayırlara vesile olsun.” dedi.
Ünye Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen aşure dağıtım programında söz alan AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ise yaptığı açıklamada, “İslam dini açısından çok önemli bir günü idrak ediyoruz. Bu vesile ile Ünye Belediyemizin yapmış olduğu bir etkinlikte bir aradayız. Peygamberler tarihine baktığımızda aşure gününün ne kadar önemli bir yer tuttuğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle Hz. Nuh’un gemisinin büyük tufandan kurtuluşunun olduğu, Hz. İbrahim’in firavunun zulmünden kurtulduğu ve aynı zamanda Hz. Âdem’in tövbesinin kabul edildiği gün gibi tarihte çok önemli bir yer tutmaktadır. İnşallah Muharrem ayı bizlerin birliğine, beraberliğimize, geleceğimize çok güzel bir katkı sağlar. Bu vesile ile Muharrem ayımızı tebrik ediyor, Ünye Belediyemize ve değerli Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı ’ya böyle bir etkinlik için teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından hazırlanan 4 bin âdetin üzerinde aşurenin dağıtımı gerçekleştirildi.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Ünye’de, 4, bin, adet, aşure, dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı