TMO SERBEST PİYASADAN DAHA KÂRLI

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
19 Ekim 2021 - Salı 09:09 Bu haber 943 kez okundu
 
TMO SERBEST PİYASADAN DAHA KÂRLI
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, “Serbest piyasada fındık fiyatlarının 23-24 lira seviyesinde seyretmesi üreticilerin ilgsini Toprak Mahsulleri Ofisi'ne çevirdi” dedi
Ekonomi Haberi
TMO SERBEST PİYASADAN  DAHA KÂRLI

Ordu’da serbest piyasada fındığın kilosu uzun süre 23 lira bandında kaldı. Fındık fiyatı son günlerde ise 24 lira bandında seyrediyor. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ise üreticilerden Giresun kalite fındığı kilogramı 27 liradan, Levant kalite tombul fındığı 26,50 lirdan ve Sivri fındığı ise 25 liradan satın alıyor. Bu fiyatlar ise ürünün randımanına göre yükselebiliyor. Konuyu değerlendiren ve önemli açıklamalarda bulunan Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Perşembe Ziraat Odası Başkanı Arslan Soydan, “Serbest piyasa ile TMO fiyatları arasında şu an 3-4 TL fiyat farkı var. Son zamanlarda üreticinin tercihi genellikle TMO oluyor çünkü daha kârlı. Üreticilerimiz bu şartlarda serbest piyasadan umutlu değil ve hiç memnun kalmıyorlar. Serbest piyasada bu günlerde istikrarsız bir dönem yaşanıyor ve üreticilere güven vermiyor. Bu doğrultuda birçok üretici ürününü TMO’ya satıyor” dedi.
 
“TMO ödemeyi geç yapıyor”
Fındığını TMO’ya satan bazı üreticiler ise ödeme işleminin 2 haftayı bulduğunu hatta 2 haftayı bile geçtiğini belirterek duruma tepki gösterdi. 
Kaynak: Editör: Afiş gazetesi/Emrah Gemicioğlu
Etiketler: TMO, SERBEST, PİYASADAN, , DAHA, KÂRLI,
Yorumlar
Haber Yazılımı