Tayfun Gürsoy Parkı YENİLENİYOR
Haber
21 Mayıs 2020 - Perşembe 09:30 Bu haber 327 kez okundu
 
Tayfun Gürsoy Parkı YENİLENİYOR
Ordu Büyükşehir Belediyesi, altyapısı 25 yıl önce yapılan Altınordu ilçesindeki Tayfun Gürsoy Parkı’nda yenileme çalışması başlattı. İstinat duvarlarından, yürüyüş yollarına, aydınlatmadan, kent mobilyaları ve çocuk oyun gruplarına kadar, sil baştan yenilenecek olan park, yaza yetiştirilecek.
Gündem Haberi
Tayfun Gürsoy Parkı YENİLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, vatandaşlarınşehrin merkezinde dinlenip soluk alabildiği yeşil alanlardan biri olan Tayfun Gürsoy Parkı’nıyeniliyor. Vatandaşların ve çocukların daha iyi zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla, park alanı günümüz koşullarına uygun hale getiriliyor.
 
ALTYAPISI 1995 
YILINDA YAPILMIŞTI
Altınordu İlçe merkezinde Vali Konağı ile Mostar Köprüsü arasında bulunan Tayfun Gürsoy Parkı, 1995 yılına kadar moloz ve hafriyatların döküldüğü alan olarak kullanıldı. 1995 yılında Ordu Belediyesi tarafından yapılan çalışmayla buradaki moloz ve hafriyatlar kaldırılarak, denizle sahil arasına çekilen perde duvarla birlikte, yürüyüş yolları, elektrik ve aydınlatma altyapısıyla birlikte Ordu halkına yeni bir sahil kazandırıldı. Ancak 25 yıl önce yapılan altyapı, geçici onarım ve eklemelerle günümüze kadar getirilse de artık ihtiyaca cevap veremez hale geldi.
 BAŞKAN GÜLER YENİLENMESİ İÇİN TALİMAT VERDİ
Altınordu Sahili’nin en güzel noktalarından birinde yer alan parkın günümüz koşullarına uygun hale getirilmesi için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatıyla kapsamlı bir çalışma başlatıldı. Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından başlatılan düzenlemelerle birlikte, alanda bulunan yıpranmış oyun grupları, oturma grupları, banklar, yürüyüş yolları, park ile deniz arasındaki perde duvar ve aydınlatma sistemi tamamen yenilenecek.
 
 “ARTIK İHTİYACA CEVAP VERMİYORDU”
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, kısa sürede bitecek çalışmalarla birlikte, vatandaşlara modern bir sosyal yaşam alanı sunacaklarını söyledi. Başkan Güler, “Tayfun Gürsoy Parkı, Altınordu Sahilimizin en güzel noktalarından birinde yer alıyor. 25 yıl önce hizmete sunulan bu parkımız artık ihtiyaca cevap vermiyordu. Aydınlatma altyapısı çok eski ve kullanım ömrünü yitirmişti. Sık sık arıza verdiğinden, onarımı mümkün olmayacak bir hal almıştı. Hepsini sil baştan yeniliyoruz. Çocuklarımıza güzel bir sürprizimiz var. Parktaki kent mobilyalarını ve çocuk oyun gruplarını da yeniliyoruz. Onlar için çok özel bir konsept uygulayacağız” diye konuştu. 
 
“SAHİLİN GÜZELLİĞİNİ BOZAN İSTİNAT DUVARI DA YENİLENİYOR”
Parkın dış bölümünde yer alan betonerme duvarın da yenilendiğini belirten Başkan Güler, “Mevcut istinat duvarları ömrünü yitirmişti. Ordu’nun en güzel noktalarından birinde yer alan bu çirkin görüntü, sahilin güzelliğini bozmaktaydı. Ekiplerimiz bölgede taş duvar çalışması başlattı. Vali Konağı ve Mostar Köprüsü arasında yer alan istinat duvarını tamamen yeniliyoruz. Burası aynı zamanda, yaz aylarında sahilin en yoğun olduğu bölgelerden biri.Deniz kenarındaki yürüyüş ve park içi yollarda doğal taş kaplamalı kaldırım imalatı da yapılacak.” şeklinde konuştu.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, çalışmaların yaz ayına yetiştirileceğini sözlerine ekledi. 
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Tayfun, Gürsoy, Parkı, YENİLENİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı