SUDENAZ AVRUPA 3. SÜ OLDU
Haber
23 Ağustos 2021 - Pazartesi 09:07 Bu haber 1334 kez okundu
 
SUDENAZ AVRUPA 3. SÜ OLDU
Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor ve Sağlıklı Yaşam Şube Müdürlüğü sporcusu SudenazDokgöz, Bosna Hersek'in Saraybosna şehrinde düzenlenen Üst Minikler Avrupa Boks Şampiyonası’nda Avrupa 3.sü oldu
Spor Haberi
SUDENAZ AVRUPA 3. SÜ OLDU

12-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında Bosna Hersek'in Saraybosna şehrinde düzenlenen Üst Minikler Avrupa Boks Şampiyonası dün oynanan final müsabakaları ile sona erdi. Üst Minikler Boks Milli Takımı, Avrupa Şampiyonasını 2 gümüş, 5 bronz olmak üzere toplamda 7 madalya ile tamamladı. 
26 ülkeden 252 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada, Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor ve Sağlıklı Yaşam Şube Müdürlüğü sporcusu SudenazDokgöz, 64 kiloda üst minik bayanlar kategorisinde bronz madalyayla Avrupa 3. sü oldu. 
Erkekler 60 kilo final müsabakasında ringe çıkan Hüseyin Babat, Rus rakibi AskhabGaisuev'e mağlup olarak şampiyonayı gümüş madalya ile tamamladı.
Kadınlar 38 kilo final müsabakasında ringe çıkan Rabia Eylül Duman, Rus rakibi SofiiaMaksiuta'ya mağlup oldu ve şampiyonayı gümüş madalya ile tamamladı. 
44 kiloda Rabia Yenigün, 48 kiloda Eda Nur İlhan, 51 kiloda Ruken Levent, 70 kiloda Yonca Gül şampiyonayı bronz madalya ile tamamladı.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: SUDENAZ, AVRUPA, 3., SÜ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı