PATPATLARA TALEP ARTTI

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
03 Ağustos 2021 - Salı 10:40 Bu haber 783 kez okundu
 
PATPATLARA TALEP ARTTI
Patpat denilen tarım araçlarına yoğun bir ilgi olduğunu söyleyen ve bir patpat markasının Ordu ve Samsun bölge bayiliğini işleten İhsan Topaloğlu; ''Fındık hasadına birkaç gün kalmasıyla birlikte patpat satışlarımız iyice arttı'' dedi
Gündem Haberi
PATPATLARA TALEP ARTTI

Çevre illerden bile Ordu'ya patpat almaya geliyorlar diyen Topaloğlu; “Sadece Ordu'dan değil; Samsun, Giresun, Trabzon ve Rize'den bile buraya patpat almak için geliyorlar. Özellikle fındık mevsimine kısa bir süre kalmasıyla birlikte patpatlara talep iyice arttı. Bilindiği üzere patpatlar bir tarım aracıdır ve bahçelerde, tarlalarda çiftçiler tarafından kullanılır'' dedi.
 
''Tarım aracı olduğu unutulmamalı''
Patpatların trafiğe çıkmasının yasak olduğunu söyleyen Topaloğlu; ''Sadece tarım alanlarında kullanılmasına izin verilen patpatlar trafiğe çıktıkları takdirde oldukça tehlikeli sonuçlara sebebiyet verebiliyor'' dedi. Patpat kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu çiftçilerimizin patpatın bir tarım makinesi olduğunu unutmamasıdır diyen Topaloğlu, ''Patpat bir araba değildir, patpat bahçelerimizde yük taşımamıza yardımcı olan bir araçtır. Eskiden at ve katırların yaptığı görevi görür. Bu yüzden patpatla sürat yapmamak lazım. Ben bir satıcı olarak değil aynı zamanda bir fındık üreticisi olarak patpat kazalarında makinenin bir suçu olduğunu düşünmüyorum. Şöyle düşünün; binlerce lira vererek aldığınız tam donanımlı son model aracınızla herhangi bir viraja saatte 200 kilometre hızla girerseniz kaza yapmamanız imkansızdır. Burada hatayı arabaya atamazsınız çünkü hata kullanıcıya ait. Aynı konu patpat için de geçerli. Ne yazık ki özellikle gençlerimiz bu çiftçi dostu tarım aracını üstü açık spor arabalarla karıştırıyor ve bunun yarışını hatta bazen driftlerini bile yapmaya çalışıyorlar. Patpat hız aracı değildir, patpatla hız yapmak elinde saatli bomba taşımaya benzer, ne zaman patlayacağı belli olmaz yani. Biz satıcı olarak çiftçilerimizle bu görüşlerimizi sürekli paylaşmaktayız. Onlara patpatları amaç dışı kullanmamalarını, hız yapmamalarını hep hatırlatıyoruz. Tekrar söylüyorum, burada makineyi suçlamak basite kaçmaktır, sorunu çözmemiz için her satıcı ürünü sattığı çiftçiye konu hakkında bilgilendirme yapmalıdır. Bir diğer konu ise makineyi alırken markasına dikkat etmeli, merdiven altı dediğimiz imalat yapan firmalardan kaçınmalıdır. Bu tarz patpat üretimlerinde herhangi bir son kontrol yapılmadığından kaza riski artmaktadır'' dedi. 
Kaynak: Editör: Afiş gazetesi/Emrah Gemicioğlu
Etiketler: PATPATLARA, TALEP, ARTTI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı