OSKİ SU HATLARINI YENİLİYOR

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
05 Ağustos 2021 - Perşembe 11:47 Bu haber 644 kez okundu
 
OSKİ SU HATLARINI YENİLİYOR
Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), içme suyu sorunlarını çözmeye devam ediyor
Gündem Haberi
OSKİ SU HATLARINI YENİLİYOR

Ordu’nun tüm ilçelerinde birbirinden önemli alt yapı yatırımlarını hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, Ünye ilçesi Kadılar Mahallesi’nin içme suyu hatlarını baştan aşağı yeniliyor. Kısa süre önce başlatılan çalışma kapsamında 5 bin 894 metre uzunluğundaki içme suyu hattı yatırımının 5 bin 49 metrelik bölümünü tamamlandı. Geriye kalan 845 metrelik bölüm ise 1 hafta içinde tamamlanması hedefleniyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile 19 ilçede yatırım çalışmalarına hız verdiklerini belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “19 ilçede mahallelerimizin içme suyu problemlerini çözüme kavuşturmak için ekiplerimiz gece-gündüz çalışıyor” dedi.
Genel Müdür Murat Us yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Ünye ilçesi Kadılar Mahallesi’nin mevcut içme suyu sistemi kullanım ömrünü tamamladığı için yaz aylarında bölge halkı su sorunu yaşanıyordu. Bu sorunu kökten çözüme kavuşturmak için kısa süre önce başladığımız altyapı çalışmalarında sona geldik. Toplam 5.894 metre uzunluğundaki içme suyu hattı yatırım çalışmasının 5.049 metrelik bölümünü tamamladık. Kalan 845 metre uzunluğundaki içme suyu hattı çalışmaları devam ediyor. Bu çalışma sonrasında mahallemiz sağlıklı bir içme suyu hattına kavuşmuş olacak. Bu çalışmada emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Öte yandan OSKİ Genel Müdürlüğü yaz aylarında vatandaşların su sıkıntısı çekmemesi için 19 ilçede yoğun çalışma yürütüyor.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: OSKİ, SU, HATLARINI, YENİLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı