ORDU'DA SU PROBLEMLERİ ÇÖZÜLÜYOR
Haber
19 Ekim 2020 - Pazartesi 10:57 Bu haber 336 kez okundu
 
ORDU'DA SU PROBLEMLERİ ÇÖZÜLÜYOR
Ünye’de bir otele giren kulaklı orman baykuşu otel görevlilerinin haber vermesi üzerine gelen itfaiye ekiplerince çıkartıldı.
Gündem Haberi
ORDU'DA SU PROBLEMLERİ ÇÖZÜLÜYOR

Ünye Atatürk Mahallesi’nde bir otele baykuş girdi ve mahsur kaldı. Otel çalışanları 112 yi arayarak durumu ihbar etti. Baykuş ,Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye İtfaiye Grup Amirliği ekipleri tarafından mahsur kaldığı yerden  kurtarıldı.
Durumun T.C. Orman Bakanlığı Doğa Koruma  ve Milli  Parklar yetkililerine bildirilmesi üzerine  Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın Yıldırım tarafından baykuşun  veteriner hekim kontrolü yaptırıldı.Baykuşun gece gezen bir baykuş türü olan  Kulaklı orman baykuşu  olduğu tespit edildi.
Veteriner Hekim Kontrolünde  Yorgun düştüğü kanatlarında herhangi bir sorun olmadığı, uçma yeteneğine sahip ve gayet sağlıklı olduğu anlaşılan Kulaklı Orman Baykuşuna  Ünye İtfaiye Grup amirliği Personelleri ve  Ünye Şefi Saygın Yıldırım tarafından besin ve su takviyesi yapıldı. Herhangi bir sağlık problemi olmadığı anlaşılan Kulaklı orman baykuşu Ünye Şefi  Yıldırım tarafından Ünye İlçesi  Burunucu Mahallesi Çamlık Mevkiinde  gece saatlerinde tekrar doğayla buluşturuldu.     
Yetkililerden Baykuşgillerden olan kulaklı orman baykuşu, genelde ağaçlık bölgelerde yaşamlarını sürdükleri. Bunlar genelde gece avcısı olup fareler ve küçük kuşlarla beslenme yeteneğine sahip oldukları için İnsanlar ve özellikle çiftçilere tarım ürünlerinin korunması açısından fayda sağlayan bir baykuş türü oldukları bilgisine ulaşıldı.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: ORDU'DA, SU, PROBLEMLERİ, ÇÖZÜLÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı