METİP alanında çocuk doyasıya eğlendiler

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
28 Ağustos 2021 - Cumartesi 08:48 Bu haber 341 kez okundu
 
METİP alanında çocuk doyasıya eğlendiler
Çocuk işçiliğinin önlenmesi amacıyla Mevsimlik Tarım İşçileri Projesi Alanında (METİP) öğretmenler nezaretinde eğitim alan çocuklar Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesi oyuncuları tarafından düzenlenen etkinlikle eğlenceli oyunlar oynayarak hoşça vakit geçirdiler.
- Haberi
METİP alanında çocuk  doyasıya eğlendiler

METİP Alanında çocuk etkinlikleri ile eğlenceler düzenleyen Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesi oyuncuları çocuklara unutamayacakları bir gün yaşattılar. Güney Doğulu çocuklarmasal karakterleri Miki Mouse, Minie Mouse, Sevimli palyaço, halat çekme, ip atlama,yakan top ve eğlenceli dans gibi etkinliklerle oldukça neşeli dakikalar geçirdiler. 
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar mevsimlik tarımda çocuk işçiliğinin önlenmesi hedefiyle, yerelde var olan imkanların değerlendirilmesi devletimizin çalışmaları sonucunda hayata geçirilen bu projede çocukların aileleriyle fındık bahçesine gitmek zorunda kalmayıp, kurulan alanda öğretmenler nezaretinde eğitimine devam ettiklerini ve oyunlar oynadıklarını ifade ederek, “Yaptığımız etkinlik sırasında çocukların gözlerindeki mutluluğu görmek bizleri mutlu etti. Çocukların temel gelişimsel gereksinimlerinin karşılanması hem çocuk işçiliğinin ortadan kaldırmasında hem de bu sosyal sorunun bir boyutu olan çocuk işçiliğinin sosyal yapıda ileriye dönük farklı sorunlar doğurmasını engellemede önemi büyük olan bu projede emeği geçen tüm devlet büyüklerimize teşekkür ederiz” dedi. 
Güney Doğulu Çocuklar ise, “Bizim büyüklerimiz Fatsa’ya fındık toplamaya geldi, biz burada oyunlar oynadık, güzel vakit geçirdik, çok güzel dersler yaptık. Devletimizden Allah razı olsun.” dediler.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: METİP, alanında, çocuk, , doyasıya, eğlendiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı