Karadeniz’den İzmir’e uzanan örnek dayanışma

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
12 Kasım 2020 - Perşembe 11:57 Bu haber 343 kez okundu
 
Karadeniz’den İzmir’e uzanan örnek dayanışma
İzmir Depremi’nde yaşanan felaketin ardından tek vücut olan ülkemiz depremin yaralarını sarma noktasında binlerce kampanya düzenledi
Gündem Haberi
Karadeniz’den İzmir’e  uzanan örnek dayanışma

Karadeniz’deki belediyeler de İzmir için düzenlenen yardım seferberliğine kayıtsız kalmadı. 15 ilçe belediyesinin hazırladığı yardım paketleri kamyonlara yüklendi ve İzmir Büyükşehir Belediyemize ulaştırılmak üzere yola çıktı.  Doğu Karadeniz’den hareket eden yardım kamyonları, destekte bulunacak ilçe belediyelerine uğrayarak her yörenin kendine has ürünleriyle doldu. Piraziz ve Gülyalı belediyeleri de fındık ezmelerinden oluşan kolileri yardım kamyonuna yükledi. Gülyalı Belediye Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “Yöremize ait fındık ezmelerinden oluşan paketleri İzmir Büyükşehir Belediyemize ulaştırmak üzere yolcu ettik. Depremzede yurttaşlarımızın sofralarına tat, kalplerine mutluluk versin” dedi. 
 
TUNÇ SOYER’DEN BİRLİKTELİK VURGUSU
Karadeniz’den Dayanışma Yaşatır sloganıyla gönderilen yardımlarla ilgili paylaşımlara dikkat çeken  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı. Tunç Soyer, “Dayanışma güçlendirir. 15 belediyenin depremden etkilenen hemşehrilerimiz için yaptığı paylaşım çok değerli. Bizler dayanıştıkça, paylaştıkça güçleneceğiz” dedi. 
Yardım kampanyası düzenleyen belediyeler arasında Ardanuç, Artvin, Arhavi, Atakum, Beşikdüzü, Borçka, Damal, Fındıklı, Gülyalı, Hanak, Hopa, Kemalpaşa, Merzifon, Piraziz ve Şavşat yer alıyor. 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Karadeniz’den, İzmir’e, , uzanan, örnek, dayanışma,
Yorumlar
Haber Yazılımı