KIRSAL YOLLARA YOĞUN BAKIM
Haber
05 Ağustos 2021 - Perşembe 11:49 Bu haber 704 kez okundu
 
KIRSAL YOLLARA YOĞUN BAKIM
Fındık hasat dönemine girdiğimiz bu süreçte Gülyalı Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, saha çalışmalarını yoğunlaştırdı. Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin talimat ve koordinasyonuyla devam eden çalışmalarda uzun süredir dokunulmayan bağlantı yolları çok yönlü olarak elden geçirilerek kalıcı hale getiriliyor
Gündem Haberi
KIRSAL YOLLARA YOĞUN BAKIM

Yaz dönemi çalışmalarına havaların ısınmasıyla start verildiğini hatırlatan Başkan Tepe, “Özellikle fındık hasat sezonunda yoğun şekilde kullanılan kırsal bağlantı yollarımızda çok yönlü bir çalışma ortaya koyduk. Yol silme, düzenleme ve reglaj çalışmalarının ardından çakıl serimlerini gerçekleştirerek silindirledik.  Su birikintilerinin olduğu noktalara koruge borular yerleştirerek yolun bozulmasını engelleyecek tedbirleri aldık. Uzun bir süreden bu yana girilmeyen bağlantı yollarımızda kalıcı işler ortaya koyuyoruz. Çalışmalarımız zaman alsa da geriye baktığımızda uzun süre bozulmayacak yollar yapıyoruz. Taşlıçay, Mustafalı, Ayrılık ve Turnasuyu mahallelerimizde yürüttüğümüz çalışmaların yanı sıra Sayaca-Taşlıçay, Ürümbey-Sayaca, Taşlıçay-Yeniköy, Alibey-Sayaca, bağlantı yollarıyla Alibey semt bağlantıları (İncedere-Taflanlık-Postallı-Çitli) çalışmalarımız tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu” dedi. 
Çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirten Başkan Tepe, “Yaklaşık 10 gündür Kestane Mahallemizdeyiz. Dörekli-Çitli yolunda silme, düzenleme ve çakıllama çalışmalarımız devam ediyor. Deretarla yolunda benzer bir çalışma yürüttük. Mahallelerimizdeki ihtiyaçları göz önünde bulundurarak programladığımız şekilde çalışmalarımız muhtarlarımızın da bilgisi dahilinde devam ediyor. 13 mahallemizin sorunlarının çözümü için mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyoruz. Bu anlamda özverili bir çalışma ortaya koyan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: KIRSAL, YOLLARA, YOĞUN, BAKIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı