İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ordu'da esnafları dinledi
Haber
28 Ağustos 2021 - Cumartesi 08:58 Bu haber 1314 kez okundu
 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ordu'da esnafları dinledi
“Memleket Gezileri” kapsamında yurdun dört bir yanını il il, ilçe ilçe gezen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in esnaf gezilerindeki yeni durağı Ordu oldu.
Gündem Haberi
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ordu'da esnafları dinledi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 50 kişilik kurmay heyeti ile birlikte Ordu’ya geldi. Önceki gün geceyi Ordu’da geçiren Akşener’in, Altınordu İlçe, Fatsa ve Ünye’de ki esnaf ve vatandaşlarla birlikte bir araya gelmesine, yoğun ilgi gösterildi.
İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk koordinesinde tertiplenen programa ilçe başkanlarının yanı sıra Belediye Meclis üyeleri, partililer ve çok sayıda da vatandaşların katılması oldukça dikkat çekti.Esnaf ve vatandaşların sorun ve taleplerine kulak veren Akşener, 2023 seçimleri için Ordululardan önemli ölçüde destek beklediğini söyleyerek fındık konusunda da üreticinin beklediği gerçek adımları da İYİ Partinin atacağının sözünü verdi.
Akşener’in yanına gelen Tüm Köy Sen üyesi bir fındık üreticisi  açıklanan fındık fiyatlarından dert yandı. Fındık üreticisi adına konuştuğunu söyleyen vatandaş, “Şu anda bölgemizde bir yangın var. Devlet uluslararası şirketleri destekleyen bir fiyat açıkladı. Bu fiyat geçen sezon TMO’nun satış fiyatının da altındadır. 400 bin fındık üretici 3-5 tane fındık tekeline bırakılmıştır. Bu bir zulümdür. Tüm Köy Sen olarak meclise gelip durumumuzu anlattık. Bu ulusal bir sorun” dedi.
Altınordu ilçe merkezde programına start veren Akşener, akabinde Fatsa ilçesine geçti. Fatsa’da rastgele bir fındık bahçesine giren Akşener, fındık toplayan bahçe sahibi ile bir süre sohbet ederek kişinin beklentilerine kulak verdi.
Akşener, burada fındık üreticilerinin sorunlarını dinledi. Harmanda kurumaya bırakılan fındıkları karıştıran Akşener, bahçede de fındık toplayan kadınlarla sohbet edip fındık topladı. Bir üretici fındığın kendilerini geçindirmediğini ifade ederek, “Ne güldürür ne de öldürür. 35 verilse kurtarırdı. Biz 24-25 liradan satacağız” diye konuştu.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: İYİ, Parti, Genel, Başkanı, Meral, Akşener, Ordu'da, esnafları, dinledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı