İĞNEDEN İPLİĞE ZAM GELDİ!

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
06 Kasım 2020 - Cuma 09:15 Bu haber 479 kez okundu
 
İĞNEDEN İPLİĞE ZAM GELDİ!
Özellikle ev hanımlarının rağbet gösterdiği örgü işlerinin temel malzemesi olan iplerin fiyatı da son gelen zamlardan payını aldı
Gündem Haberi
İĞNEDEN  İPLİĞE  ZAM GELDİ!

Havaların soğumasıyla birlikte kışlık kıyafetlerini kendi örmek isteyen ev hanımları tuhafiye dükkanlarının yolunu tutuyor. Altınordu ilçesinde tuhafiye dükkanı işleten Sinan Kır, geçen seneye kıyasla örgü iplerinin fiyatının arttığını belirterek, sözlerine şöyle devam etti; “5 liraya satılan iplerin fiyatı 6 buçuk lira oldu. Yine geçen sene 8 buçuk lira olan iplerin fiyatı da zamlarla birlikte 10 lira oldu. Yani ‘iğneden ipliğe zam geldi’ sözü bir kez daha gerçek oldu” dedi.
 
“Örgü ürünler daha ekonomik”
Örneğin hazır giyim olarak dışarıdan 100-150 liraya alacağınız bir ürünü burada çok rahatlıkla 30-40 liraya mal edebilirsiniz diyen Kır; “Yaz aylarına kıyasla şu an iki misli fazla satış yapıyoruz. Havaların soğumasıyla birlikte özellikle ev hanımları; kazak ve bere gibi kışlık kıyafetler örmeye başladı. Hazır bir kazakla, elinizde ördüğünüz kazak aynı olmaz. Birine emek harcayıp, kendiniz örüyorsunuz ve kendi ördüğünüz kazağı giyiyorsunuz. Bu çok güzel bir duygu. İnsan el emeği göz nuru ördüğü kazağı giyerken şüphesiz daha mutlu olur. Aslında insanlar artık ihtiyaçtan örmüyor, hobi olarak örgü yapıyorlar. Özellikle emekli olmuş kadınlar çok rağbet gösteriyor. Bizden genellikle ip alanlar belirli bir yaşın üstünde olan kişiler” dedi.
 
“Bu sezon kalın ipler moda”
Kır, bu sezon en çok makarna yün diye tabir edilen kalın iplerin rağbet gördüğünü belirtti. Sözlerine devam eden Kır, şu ifadelere yer verdi; “Ayrıca yelek, kazak, atkı ve bere örmek için kullanılan diğer ip türleri de çok rağbet görüyor. Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte şu an kalın iplere ve örgü şişi gibi hobi malzemelerine yoğun bir talep var. Her sene yeni ürünler çıkar, çıkan yeni ürünler de büyük ilgi görür. Bu sezon özellikle kalın iplerle örülen kazaklar, atkılar ve bereler çok moda” dedi.
 
“Bu sezon bütün renkler rağbet görüyor”
Kır; “Siyah ve koyu renk ipler klasiktir, ayrıca bu sezon  hardal ve bordo renk iplerin yanı sıra neredeyse bütün renkler çok talep görüyor. İp renkleri her sene değişir, bu sene hardal renk ip çok ilgi görüyor seneye belki mavi ya da kırmızı renk moda olur. Hangi renk modaysa, o renkteki iplikler de aynı derecede rağbet görür'' dedi. 
Kaynak: Editör: Afiş gazetesi/Emrah Gemicioğlu
Etiketler: İĞNEDEN, , İPLİĞE, , ZAM, GELDİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı