ENGELİ ONU HAYATA KÜSTÜRMEDİ, HAYATA TUTUNDURDU

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
13 Eylül 2021 - Pazartesi 10:05 Bu haber 404 kez okundu
 
ENGELİ ONU HAYATA KÜSTÜRMEDİ, HAYATA TUTUNDURDU
2001 yılında geçirdiği trafik kazasının ardından bedensel engelli hale gelen 46 yaşındaki Ahmet Çiçek, azmi ve yaşama sevinciyle herkese örnek oluyor
Gündem Haberi
ENGELİ ONU HAYATA KÜSTÜRMEDİ,  HAYATA TUTUNDURDU

Altınordu ilçesinde yaşayan ve yaklaşık 20 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu belden aşağısı felç kalan Ahmet Çiçek, hayata küsmek yerine atölyesinde yaptığı ahşap eşyaları sahilde satarak evinin geçimine katkı sağlıyor. Kazadan önce İstanbul’da bir yatak fabrikasında çalışan Çiçek,  yaşadığı trafik  kazasından sonra memleketi Ordu’ya döndü. Trafik kazası geçirdikten sonra 3 yıl tedavi süreciyle geçti diyen Çiçek, sözlerine şöyle devam etti; “Bütün tedavilere rağmen belden aşağım felçli kaldı. Ama bu durum benim hayattan kopmama sebep olmadı. Her şeye rağmem hayata sıkıca tutundum. Bu süreçte hobi amaçlı ahşap eşyalar yapmaya başladım. Zamanla kendimi iyice geliştirdim ve ortaya profesyonel işler çıkmaya başladı. Çevremdeki eş dost ve komşulardan, ‘Bu işi çok iyi yapıyorsun. Bu yaptığın eşyaları satabilirsin. Sana da ek gelir olur’ tavsiyeleri almaya başladım.  Ben de bunun üzerine yetkililerden izin alarak yaptığım ahşap eşyaları Altınordu sahilinde satmaya başladım. Yaklaşık 15 senedir bu eşyaları satıyorum. Genellikle kışları atölyemde çalışıyorum, yaz aylarında ise kış boyunca yaptığım şimşir kaşık, kepçe, oklava gibi ev eşyalarının yanı sıra süs eşyalarını da tezgahıma koyarak halkımızın beğenisine sunuyorum” dedi.
“Para kazanmaktan çok, zaman geçiriyorum”
Bu işi hiçbir zaman para kazanmak için yapmadım diyen Çiçek, sözlerine şöyle devam etti; “Benim asıl amacım keyifli ve verimli zaman geçirmek.  Zaten engelli maaşım da var. Ben bu ahşap ürünleri hazırlarken ve tezgahta satarken iyi zaman geçiriyorum. Bu sayede yeni insanlarla da tanışıyorum. Engellilerin sosyal hayata karışması çok önemli. Engelli olsun veya olmasın yalnızlık insanın doğasına ters, insan acısını da mutluluğunu da paylaşmak istiyor” dedi.
 
“Yaptığım ürünler bana mutluluk veriyor”
Ahşap ürünler hazırlamak terapi gibi, insan ruhuna çok iyi geliyor diyen Çiçek, “Bu ahşaplarla uğraşırken kendinizi sadece yaptığınız eşyaya veriyorsunuz. Aklınızdaki bütün kaygılar, dertler ve korkular bir anda yok olup gidiyor. Ahşaba verdiğiniz şekil sonucu ortaya çıkan malzemeyi görünce de kendinizle gurur duyuyorsunuz. Herkese tavsiye ederim” dedi.
 
Kaynak: Editör: Afiş gazetesi/Emrah Gemicioğlu
Etiketler: ENGELİ, ONU, HAYATA, KÜSTÜRMEDİ,, , HAYATA, TUTUNDURDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı