“EFİRLİ KIYILARINA DOKUNMAYIN!

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
13 Eylül 2021 - Pazartesi 10:03 Bu haber 394 kez okundu
 
“EFİRLİ KIYILARINA DOKUNMAYIN!
Büyükşehir Belediyesi tarafından Perşembe Efirli Mahallesi’nde deniz kıyısına yapılmak istenen yol için imar değişikliği girişimine tepki gösterdi
Gündem Haberi
“EFİRLİ KIYILARINA DOKUNMAYIN!

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Perşembe Efirli Mahallesi’nde Akçaova Deresi ile DSİ arasında kumsal boyunca yapılmak istenen 10 metre enindeki yol için mahalle halkının da itiraz dilekçeleri verdiğini belirten Emek Partisi Perşembe İlçe Başkanı Erkut Yılmaz, yürüyüş yolu adıyla yapılan yolun amacının başka olduğunu belirterek, “Efirli’de kumsal boyunca 10 metrelik yürüyüş yoluna gereksinim olmadığı halde yapılmak istenmesinin tek nedeninin Maliye ve Jandarma dinlenme tesislerinin satılacak olması nedeniyle alacak turizm şirketlerine altyapı çalışma olarak değerlendirmemiz yanlış olmaz.” dedi.
 
Doğallık bozulacak
Ordu’da kıyılara ve kumsallara dokunmanın alışkanlık haline geldiğini vurgulayan Yılmaz, “Deniz dolgusu yapılarak kumsallar yok ediliyor. İl ve İlçe merkezlerine yakın kumsal bölgemiz Kumbaşı ve Efirli kaldı. Buraların korunması gerekir. Maliye ve Jandarma Dinlenme Tesislerinin satılmasıyla kıyıların turizm şirketlerinin otelleriyle dolacak. Bugün yürüyüş yolu adıyla yapılmak istenen 10 metrelik yol, yarın farklı kullanıma da açılabilir. Yürüyüş yolu için 10 metreye gerek yok. 2-3 metrelik toprak yürüyüş yolu yeter de artar ve imar değişikliğine de gerek yok. Kumsal kenarına 10 metrelik yolun imar değişikliğiyle yapılması kuşkuları artırmaktadır. Burada imar değişikliğiyle yol resmileştiğinde geri dönüşü olmayan betonlaşmaların yolu açılacaktır. Bu nedenle, yolun turizm şirketlerine altyapı çalışması olduğunu akla getiriyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin halkın itirazlarını dikkate alarak imar değişikliğine onay vermemesi gerekir.” diyerek Meclis onaylasa da hukuksal süreç başlatılması çağrısı yaptı.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: “EFİRLİ, KIYILARINA, DOKUNMAYIN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı