CoviD'le ilgili iddialara itibar etmeyin!
Haber
05 Ağustos 2021 - Perşembe 11:46 Bu haber 1210 kez okundu
 
CoviD'le ilgili iddialara itibar etmeyin!
Türkiye’de Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında aşılama işlemleri devam ederken, Medical Park Ordu Hastanesi Başhekimi Dr. Göksal Şahin vatandaşları aşı olmaya davet etti
Sağlık Haberi
CoviD'le ilgili  iddialara  itibar etmeyin!

Dr. Göksal Şahin, yaptığı açıklamada; “Aşılarla oluşan yan etkiler özellikle sosyal medyada abartılarak yanlış yönlendirmelere sebep oluyor. Aşılar Covid’i yayıyor şeklinde sosyal platformlarla yalan yanlış söylentiler yayılmaya başladı. Buda halkımızda tereddüt ve endişelere yol açtı.  Bu söylemlere kulak asmayarak vatandaşlarımızı güvenle aşı olmaya davet ediyorum”şeklinde konuştu.

Pandemi ile mücadelede aşının büyük önem taşıdığının altını çizen MedicalPark Ordu Hastanesi Başhekimi Dr. Göksal Şahin,aşı uygulamasına devam ettiklerini belirterek önemli uyarılarda bulundu. Koronavirüsle mücadelede her bireye büyük sorumluluk düştüğünü ifade edenDr. Göksal Şahin, “Aşı olmak bireysel değil toplumsal bir sorumluluk haline geldi. Bu sorumluluğun bilincinde olarak herkesin aşısını yaptırması gerekiyor. Hastane olarak Ocak ayından itibaren aşı hizmeti vermeye başladık ve bu hizmetimize devam ediyoruz. Bu zamana kadar ülkemizde yaklaşık 60 milyon doz aşı uygulandı. Bunlar içinde sosyal medyada iddia edildiği gibi ciddi yan etkiler gözlemlenmedi. Zaten olası bir yan etki söz konusu olursa, polikliniklerimiz ve acil ekibimizle hızlıca müdahale edebilmekteyiz” dedi. 

Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: CoviD'le, ilgili, , iddialara, , itibar, etmeyin!,
Yorumlar
Haber Yazılımı