CHP’DEN TARIM ZİRVESİ
Haber
14 Eylül 2021 - Salı 09:12 Bu haber 395 kez okundu
 
CHP’DEN TARIM ZİRVESİ
CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 30 Eylül-2 Ekim 2021 tarihleri arasında “tarım zirvesi” düzenleyeceklerin açıkladı
Gündem Haberi
CHP’DEN TARIM ZİRVESİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP’li belediyelerin tarıma verdiği desteklerin değerlendirilmesi ve partinin bundan sonraki yol haritasının belirlenmesi amacıyla, 30 Eylül-2 Ekim arasında “tarım zirvesi” düzenleneceğini duyurdu. AK Parti hükumetinin tarım alanındaki politikalarını eleştiren Torun, “Ülkemizin tarımı, iş bilmez bir Tarım Bakanı’nın ve Saray’daki tek adamın eline bırakılamayacak kadar önemlidir. Bu nedenle belediyelerimizde yeni bir tarım seferberliği başlatıyoruz. Şimdi yerel yönetimlerde, ardından ise iktidara geldiğimizde hangi adımları atacağımızı somut olarak ortaya koyacağız” dedi.
Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun, şu açıklamayı yaptı:  “Ülkemizin en temel sorunlarından birini maalesef tarımsal üretimde yaşıyoruz. Türkiye’yi 19 yıldır yöneten siyasi iktidar, yıllar içindeki yanlış politikalarıyla tarımı da içinden çıkılamaz bir hale getirdi. Üretim maliyetleri artarken, ürünlerimizin değeri azalıyor. Devletten destek alamayan çiftçimiz toprağını terk ediyor. Üretim düşüyor, tarım arazileri küçülüyor. Bu iktidar ise, çiftçimize destek vereceğine, yabancı ülkelerden tarım arazileri kiralıyor, yurt dışından tarım ürünü almak için ithalat vergilerini sıfırlıyor. Tarımda böyle bir acı tabloyla karşı karşıyayız. Ancak tarım konusu, iş bilmez bir Tarım Bakanı’nın ve Saray’daki tek adamın eline bırakılamayacak kadar önemlidir.”
 
Tarım Seferberliği başlatıyoruz
Bu nedenle CHP olarak kendilerine bağlı belediyelerde yeni bir “tarım seferberliği” başlatacaklarını kaydeden Torun, “30 Eylül-2 Ekim arasında tüm belediyelerimizin katılımıyla İstanbul’da bir tarım zirvesi düzenliyoruz” dedi.
Torun, “Belediyelerimiz, yerli üreticimize büyük katkılar veriyor. Bu zirvemizde de, belediyelerimizin tarıma verdiği destekleri ele alarak kamuoyuna tanıtacak ve bundan sonraki yol haritamızı belirleyeceğiz. Şimdi yerel yönetimlerde, ardından ise iktidara geldiğimizde tarım için hangi adımları atacağımızı ortaya koyacağız. Sayın Genel Başkanımız da burada bir konuşma yaparak partimizin tarım politikasını milletimize açıklayacak” ifadelerini kullandı.
“Cumhuriyet Halk Partili belediyeler, ülkemizin içinde bulunduğu her sorunun çözümü için tüm imkânlarıyla mücadele ediyor” diyen Seyit Torun, “Neredeyse her konuda iktidarın yapamadığını yapan belediyelerimiz, tarım konusunda da mağduriyetleri gidermek için var gücüyle mücadele edecek. Ve inanıyoruz ki ilk seçimlerin ardından CHP iktidarının güneşi, tarlada alın teri döken çiftçimizin üzerine de bir güneş gibi doğacak” ifadelerini kullandı.
 
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: CHP’DEN, TARIM, ZİRVESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı