BÜYÜKŞEHİR’DEN EKONOMİK ÇÖZÜM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
SOKAKLAR PIRIL PIRIL
SOKAKLAR PIRIL PIRIL
ÇKS UZATILDI
ÇKS UZATILDI
Haber
21 Ağustos 2020 - Cuma 09:27 Bu haber 452 kez okundu
 
BÜYÜKŞEHİR’DEN EKONOMİK ÇÖZÜM
Ordu Büyükşehir Belediyesi, yol çalışmalarının daha sağlıklı, hızlı ve ekonomik bir şekilde yapılabilmesi için yeni projeler geliştirmeye devam ediyor. Uzak mahalle yollarında kurulan mobil konkasörlerle, yerinde işlenen malzemelerhem zamandan hem de ekonomik olarak tasarruf sağlıyor
Gündem Haberi
BÜYÜKŞEHİR’DEN EKONOMİK ÇÖZÜM

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun ili Ordu’da, mahallelerin yol sorunlarını ortadan kaldırmak için çalışmalar sürdürülüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, mahalle ve grup yollarını asfalt ve beton yolla buluştururken, bu yolların alt yapısında kullandığı malzemelerin üretimini de gerçekleştiriyor. 
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinde, mahalle grup yollarının bakımını yapabilmek amacıyla, Aydınlık Mahallesi’nde mobil konkasör kurdu. Yol genişletme çalışmaları sırasında elde edilen malzemeler, kurulan mobil konkasörde işlenerek,Gerce, Aydınlık, Pelitli ve Ortaköy mahallelerini kapsayan toplam 30 kilometrelik havzada,asfalt öncesi alt temel malzemesi olarak kullanılıyor. Bu uygulamayla birlikte, ilçe merkezlerine uzak mahallelerde nakliye ve malzeme giderlerinden de tasarruf sağlanıyor. Daha kaliteli malzeme üretimine katkı sunan sistem sayesinde, maliyetten önemli ölçüde tasarruf edilirken bölgedeki stabilize yolların da kısa sürede bakımdan geçirilebilmesi hedefleniyor.
Altınordu ilçesinin en uç mahallelerinde devam eden ve toplam 35 kilometre mesafede bulunan mahalle yollarında uygulanan mobil konkasör sistemi vatandaşlardan da tam not aldı. Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden bölge sakinleri, “ Bulunduğumuz mahalleler, Altınordu ilçemize en uzak yerleşim yerleri. Bu uygulamayla birlikte, yollarımızın daha hızlı bir şekilde bakımı yapılıyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştular. 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: BÜYÜKŞEHİR’DEN, EKONOMİK, ÇÖZÜM,
Yorumlar
Haber Yazılımı