BÖYLE AŞK GÖRÜLMEDİ: EMEKLİ MARANGOZ, HASTA EŞİ İÇİN AHŞAP ASANSÖR YAPTI

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
16 Eylül 2021 - Perşembe 15:22 Bu haber 669 kez okundu
 
BÖYLE AŞK GÖRÜLMEDİ: EMEKLİ MARANGOZ, HASTA EŞİ İÇİN AHŞAP ASANSÖR YAPTI
Perşembe ilçesinde yaşayan 68 yaşındaki emekli marangoz Durdu Okur, çeşitli hastalıkları nedeniyle yürüyemeyen ve evden çıkamayan 45 yıllık eşi Meryem Okur için ahşaptan motorlu asansör yaptı
Gündem Haberi
BÖYLE AŞK GÖRÜLMEDİ: EMEKLİ MARANGOZ, HASTA EŞİ İÇİN AHŞAP ASANSÖR YAPTI

Hastalıkları yüzünden yürüyemeyen 67 yaşındaki yaşlı kadın, eşinin kendi elleriyle yaptığı asansör sayesinde evinden sokağa rahatça inebiliyor. Çaytepe Mahallesi’nde yaşayan Durdu Okur ile Meryem Okur, 45 yıl önce birbirlerini severek evlendi. Geçen yıllar içinde şeker hastası olan Meryem Okur’un bir süre sonra hastalığı ilerledi. Son yıllarda ise alzheimer ile mücadele eden ve iki dizinde de protez olan kadının ayağında da şeker hastalığı nedeniyle derin yaralar oluştu.
Bir süre hastanede tedavi gören kadın, evinin merdivenlerini inemeyince 50 yıllık marangoz olan eşi yeteneğini konuşturarak, eşine  ahşaptan motorlu asansör yaptı. 
 
"Eve hapis olmasına gönlüm el vermedi”
Şeker hastası olan eşinin merdivenleri inemediği için çare bulmaya çalıştığını söyleyen Durdu Okur, sözlerine şöyle devam etti; “Karım 40 senelik şeker hastası, bir yılı aşkında Alzheimer ile mücadele ediyor, beyninde yüzde 30 küçülme oldu. Şu anda kendisine de pek fazla sahip çıkamıyor, iki dizinde de protez var. Yaklaşık 6 ay önce ayağında şeker hastalığından dolayı yara çıktı. 4 ay boyunca Mersin’de hastanede tedavi gördü, şu anda da tedavisi sürüyor. Kendi kendine hareket edemeyen ve merdivenlerden dolayı dışarıya çıkamayan eşim için bir çare bulmak istedim. Sonrasında evimin bir tarafından dışarıya kapı açıp asansör koymak istedim. Bazı ustalar ile görüştüm ancak benden 10 bin TL para istedi. Bu rakam bana çok geldiği için kendim ahşaptan yapmak istedim. Yaklaşık 25 yıllık akasya ağaçlarım vardı ve bu ağaçlar ile bu işi yapmaya karar verdim. 500 kilogram yük taşıyan motor kullandım. Çok şükür hedefime de ulaştım, çok da orijinal bir şekilde güzel oldu. Görenler de demir olduğunu zannediyorlar. 'Ahşaptan olmaz' dediler ama benim yaptığım çok da güzel oldu” dedi.  45 yıl önce evliliklerinin aşk ile olduğunu ve halen birbirlerini sevdiğini ifade eden Durdu Okur, şu ifadelere yer verdi; “Şükürler olsun eşimin de dışarıya çıkması ve en azından temiz hava alması için bu işi tertipledim. Biz, aşkla severek birbirimizi çok severek evlilik yaptık. Bu zaman içerisinde çok şeylerle karşılaştım ve devam ediyor. Allah kimsenin başına vermesin. Zor durumdayız ama bugünlerimize şükürler olsun” dedi. 
 
“Allah eşimdenrazı olsun”
Merdivenleri inemediği için eşinin kendisine böyle bir şey yaptığını ve mutlu olduğunu söyleyen 67 yaşındaki Meryem Okur ise sözlerine şöyle devam etti; “45 yıllık evliyiz, Allah kendisinden razı olsun. 4 ay hastanede yattım, geri gelince inemedim. Eşim de böyle bir şeyi yapmak istediğini söyledi ve insanlar güldü. Eşim ise kimseye kulak asmadan asansörü güzelce yaptı. Allah ondan razı olsun, başımdan eksik etmesin” dedi.
 
Kaynak: Editör: Afiş gazetesi/Emrah Gemicioğlu
Etiketler: BÖYLE, AŞK, GÖRÜLMEDİ:, EMEKLİ, MARANGOZ,, HASTA, EŞİ, İÇİN, AHŞAP, ASANSÖR, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı