Başkan Tavlı, gençlerle buluşmaya devam ediyor

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
04 Ağustos 2021 - Çarşamba 10:49 Bu haber 763 kez okundu
 
Başkan Tavlı, gençlerle buluşmaya devam ediyor
‘Telafide Ben De Varım’ etkinliği kapsamında daha önce Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi, Ünye Anadolu Lisesi ve Ünye Fen Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bu defa Ünye Mehmet Refik Güven Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırladı
Gündem Haberi
Başkan Tavlı, gençlerle  buluşmaya devam ediyor

Gençlerle sohbet eden Başkan Tavlı, hem deneyimlerini aktardı hem de öğrencilere geleceğe dair hedefleri konusunda tavsiyelerde bulundu.
Etkinlikte Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın yanı sıra, Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Okul Müdürü Mustafa Bilgin ve öğretmenler de hazır bulundu.
Ünye Mehmet Refik Güven Anadolu LisesiMüdürü Mustafa Bilgin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, düzenlenen etkinlikten dolayı Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya teşekkür ederek, Başkan Tavlı’nın eğitim konusunda her daim yanlarında olduğunu ifade ettiler.
 
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, gençlere üniversite döneminde yaşadıklarını ve nasıl yön çizdiğini anlattı. Başkan Tavlı gençlere hitaben yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Hayat sadece kamu kurumlarında çalışmaktan ibaret değildir. Üniversiteyi bitirdiğimde ne yaparım? Nasıl yaparım? Hayata nasıl tutunurum? Diye kafamdan bir sürü hesap yaptım. Devlet memurluğu yerine ‘ticaret yaparım’ diyerek hayatın bir ucundan başladım fakat bazı sıkıntılar yaşadım. Hiçbir zaman rehavete kapılmadım. Hayata tutunmak için o günkü imkanları en iyi şekilde kullanmaya çalıştım. Tüm zorluklara rağmen geçinmeyi başardım. Eğitimi sadece meslek olarak görmeyin istiyorum, hayatın farklı noktalarında farklı fırsatların beklediğini düşünüyorum. Üniversite size sadece ezberlediğiniz şeylerin bilgisini vermiyor ufkunuzu açıyor, geleceğe bakışınızı değiştiriyor, bir yerde sohbet ederken kendinizi ifade etme yetisini ve kabiliyetini temin ve tesir ediyor o yüzden tabi ki emek verdiğiniz alanlar ile ilgili mücadele ediniz, ama olmadı diye de karamsarlığa da düşmeyiniz. Hayattahiçbir zaman mücadeleden vazgeçmeyin Gençliğinizin kıymetini bilin. Bizler sizi kazanmadığımız, geleceğe hazırlamadığımız takdirde kazandığımız hiçbir şeyin önemi yok.”
 
Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu konuşmasına Ünye’nin her anlamda verimli bir yer olduğunun altını çizerek, Ünye’de pandemiye rağmen yakalanan başarının kendilerini motive ettiğini ve gelecek adına ümit verici olduğunu ifade etti. Eğitim alanında en başarılı ilçelerden birinin Ünye olduğunu söyleyen Vargeloğlu, “Ünye mümbit bir yer; hem maddi hem de manevi anlamda her şeyin yetiştiği bir yer. Fındıktan incire varıncaya kadar her türlü sebze ve meyvenin yetiştiği bir yer, aynı şekilde gönül insanlarının da yetiştiği bir yerdir burası dolayısıyla şehrinizi tanıyın, toprağınızı tanıyın, büyüklerinizi tanıyın ve buradaki değerlerinizi öğrenin. Bazen maddeye çok önem veriyoruz para kazanmak adına başka topraklara gidiyoruz fakat bizim topraklarımızdan daha güzel topraklar yok. Eğitim anlamında en başarılı ilçelerimizden bir tanesi Ünye. Bu sene de geçen yıla göre ilimizde başarıyı yakaladık. Ortalamamızı yükseltmiş durumdayız ve üniversite başarılarımız da yüksek. Pandemi döneminde bile bu başarıyı yakalayabildiysek sonrasında daha çok başarılı olacağımıza inanıyorum.” dedi.
 
-“Belediye Başkanımız örnek bir uygulama yapıyor.”-
Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın örnek bir uygulama yaparak öğrencilerle bir araya geldiğini belirten Müdür Vargeloğlu, “Eğitimde başarı ekip işidir. Bunu Ünye’de görüyorum. Bunun için emek veren öğretmen arkadaşlarımıza, bu sıcaklarda YKS kursları yapan yöneticilerimize, bu imkânları sağlayan başkanlarımıza ve ilçe yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Tavlı’ya böyle bir etkinlik düzenlediği için ayrıca teşekkür ediyorum. Örnek bir uygulama yaparak öğrencilerimizi motive etmekte. Kendisi her daim bizlerin destekçisi.” dedi.
Konuşmaların ardından gençler, binicilik tesislerinde zip-line ve ata binerek doyasıya bir gün geçirdiler.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Başkan, Tavlı,, gençlerle, , buluşmaya, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı