Aşı kapasitesi arttırılacak
Haber
15 Haziran 2021 - Salı 13:19 Bu haber 1975 kez okundu
 
Aşı kapasitesi arttırılacak
Ordu Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu, "Aşı kapasitemizi gerekirse 2-3 katına çıkaralım!" dedi.
Sağlık Haberi
Aşı kapasitesi arttırılacak

Ordu İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu beraberinde Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr.Ali Altınbaş ve Başhekim Doç.Dr.Hakan Timur ile birlikte Ordu Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Aşı Uygulama Merkezini ziyaret etti.
Aşı Uygulama Merkezinde incelemelerde bulunan ve çalışmalar hakkında bilgi alan Dr.Kasapoğlu, aşı olmaya gelen vatandaşlarla da sohbet ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.
Ziyaret sırasında bazı açıklamalarda bulunan Dr.Kasapoğlu; “Yaş ve risk gruplarının güncellenmesiyle aşı olacak kişi sayısında da artış oldu, bizde aşı kapasitemizi artırarak bu talebe cevap vermek ve bir an önce bu işi bitirmek istiyoruz. Bugün Ordu Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanemizin aşı kapasitesini Ordu’muzun yükünü sırtlayacak hale getirmek için kullanabileceğimiz alanları inceledik. Kapasitemizi talebe göre iki hatta üç katına çıkarabiliriz. Sırası gelen herkesi aşı olmaya davet ediyorum.” dedi.
Sağlık çalışanlarına da verdikleri emekler için teşekkür eden Dr.Kasapoğlu, “Bu mücadelenin kahramanları sizlersiniz. Bu fedakârlıklarınız Türk halkı tarafından asla unutulmayacaktır, sağ olun, var olun” diyerek ziyaretini sonlandırdı.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Aşı, kapasitesi, arttırılacak, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı