Asfalt hamlesi tüm hızıyla sürüyor
Haber
05 Ağustos 2021 - Perşembe 11:47 Bu haber 901 kez okundu
 
Asfalt hamlesi tüm hızıyla sürüyor
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa ilçesinde 1985’li yıllarda inşa edilen cadde ve sokakların altyapısını sil baştan yeniledi. Cadde ve sokak güzergahları sıcak asfalt konforuyla buluştu
Gündem Haberi
Asfalt hamlesi tüm hızıyla sürüyor

Ordu’da başlatılan asfalt hamlesi tüm hızıyla sürüyor.  Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, ilçe merkezleri ve mahalle grup yolları standardı yüksek konforlu güzergahlarla buluşuyor.
İlçelerde kurduğu şantiyelerle kentin kaderini değiştiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa ilçesinde yaptığı ulaşım yatırımlarıyla da vatandaşlara konforlu bir ulaşımın kapılarını araladı.Fatsa’nın ilçe merkezinde ve kırsal mahalle yollarında birçok yolu asfalt ve beton yollarla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, 35 yıllık bir sorunu daha çözüme kavuşturdu. 
 
1985 YILINDA İNŞA EDİLMİŞTİ
Fatsa ilçesinde, 1985’li yıllarda inşa edilen, geçici onarım ve eklemelerle günümüze kadar getirilen ancak artan nüfus yoğunluğu nedeniyle ihtiyaca cevap veremez hale gelen, Şerefiye Mahallesi Hamlık Caddesi, Bingöl Sokak ve Ay Sokak sokakların altyapıları yenilendi. Kanalizasyon, yağmur suyu, doğalgaz, telekomünikasyon ve içme suyu hatları günün şartlarına uygun, ihtiyaca cevap verebilecek bir yapıya dönüştürüldü. 35 yıl önce inşa edilen altyapıyı sil baştan değiştiren, Büyükşehir Belediyesi, cadde güzergahlarını da sıcak asfalta kavuşturdu.
 
KİBAR’DAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Hamlık mahallemizin Aybastı yoluna ulaşım noktasında da 1.5 kilometre konforlu beton yol çalışmamız olmuştu. Geçici değil asırlık yollar yapmaya devam ediyoruz. Hizmet konusunda, imkân ve olanakları ile halkımızın yanında olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür eder, şükranlarımı sunarım.” dedi.
Sıcak asfalt çalışmalarının tamamlandığı caddede, Ordu Büyükşehir Belediyesi ekiplerince, baskı beton kaldırım çalışmaları başlayacak.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Asfalt, hamlesi, tüm, hızıyla, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı