ARTAN GÜBRE FİYATLARINA TEPKİ!

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
20 Ekim 2021 - Çarşamba 09:42 Bu haber 855 kez okundu
 
ARTAN GÜBRE FİYATLARINA TEPKİ!
Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, “Gübre, ilaç ve diğer girdi maliyetleri sonucunda üreticimiz artık bağına, bahçesine bakamayacak duruma geldi” dedi
Ekonomi Haberi
ARTAN GÜBRE FİYATLARINA TEPKİ!

Gübre fiyatları hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Akça, şu ifadelere yer verdi; “Akıl almaz bir şekilde artan gübre, ilaç ve diğer girdi maliyetleri sonucunda üreticimiz artık bağına, bahçesine bakamayacak duruma gelmiş, akabinde ürününü Allah’a emanet ederek saldım çayıra Allah gayıra modeliyle üretime devam etmek zorunda kalmıştır. Birde zıkkım dolar yükseldiğinde her ürünün fiyatı artarken fındık fiyatının düşmesi de akıl ve ticaret kurallarıyla izahı olmayan bir hal aldı” dedi. 
İki sezondur bağından bahçesinden geri gelmeyen fındık üreticisi adeta küstü diyen Başkan Akça, şu ifadelere yer verdi; “Üreticilerimiz artık bahçesine gitmekten, bakım ve besleme yapmaktan çekinir hale gelmiştir. Yetkililerin artık bu sıkıntılı durumu görmeleri gerekmekte ve hiç zaman geçirmeden üretim için gerekli olan girdi maliyetlerinin acilen sübvanse edilerek üreticinin alım gücünün sağlanması gerekmektedir” dedi.
 
“YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ”
Başkan Akça, “Ayrıca tekelci firmanın fındık üreticisi, fındık ihracatçısı, fındık sanayicisi ve fındık tüccarı üzerinde oluşturduğu baskıyı ve zulmü görerek bu konuyu acilen çözüme kavuştur- ması gerekmektedir. Yoksa ne üretici ne ihracatçı ne sanayici nede tüccar kalacak; milli ürünümüz tekelcinin tamamen kontrolüne geçecek, sonucunda da kaybeden başta 8 milyon üretici olmak üzere bütün paydaşlar ve ülkemiz olacaktır. Artık üreticinin dayanacak gücü kalmamıştır. Hükümet edenleri ve yetkilileri acilen göreve davet ediyor, bir an önce çözüm üretmeleri için de sabırsızlanıyoruz” dedi.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: ARTAN, GÜBRE, FİYATLARINA, TEPKİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı