Altınordu’ya yeni kütüphane

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
06 Temmuz 2021 - Salı 09:07 Bu haber 556 kez okundu
 
Altınordu’ya yeni kütüphane
Ordu Büyükşehir Belediyesinin Altınordu ilçesinde bulunan Ulu Cami’nin zemin katında hayata geçirdiği kütüphane projesi tamamlandı. Açılış için gün sayan kütüphane çocukların ve gençlerin yanı sıra yetişkinlerinde kullanacağı çok yönlü bir yaşam alanı olacak
Gündem Haberi
Altınordu’ya  yeni kütüphane

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in, “Kütüphaneler bilgi hazinesidir. Bu hazineleri daha da zenginleştireceğiz” sözlerinden hareketle çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi, şehirde okuma kültürünün yaygınlaştırılması ve çocukların erken yaşlarda kültür ve sanat eğitimine yönlendirilmeleri amacıyla kütüphane projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.
Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda çalışma başlatan Ordu Büyükşehir Belediyesi Altınordu ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Ulu Cami’nin zemin katını modern bir kütüphaneye dönüştürdü.
Yapım İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler tarafından hayata geçirilen çalışmalarla 386 metrekare kapalı alan içerisinde grup çalışma alanı, tekli çalışma alanı, ofis, arşiv, danışma, kitaplıklar ve WC yer alıyor. Kütüphane de ayrıca sosyal aktivite alanı olarak kafe ve teras alanı da bulunuyor. 
Açılış için gün sayan kütüphanenin, çocukların ve gençlerin yanı sıra yetişkinlerinde kullanacağı çok yönlü bir yaşam alanına dönüşmesi hedefleniyor.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Altınordu’ya, , yeni, kütüphane, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı