AKKUŞ’A YOL VE SU YATIRIMI

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
26 Ekim 2021 - Salı 09:07 Bu haber 412 kez okundu
 
AKKUŞ’A YOL VE SU YATIRIMI
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in başlattığı asfalt hamlesi ilçelerin kaderini değiştirmeye devam ediyor. Akkuş ilçesinde, Salman Mahallesi üzerinden Samsun il sınırına kadar uzanan toplam 62.75 km'lik yol asfalt ve beton çalışması yapılarak konfora kavuşturuldu. Bu çalışmayla birlikte 2019-2021 yılları arasında Akkuş ilçesinde 83 km'lik yol asfalt ve beton ile buluştu
Gündem Haberi
AKKUŞ’A YOL VE SU YATIRIMI

Türkiye’nin en zorlu coğrafyalarından ve kırsal yol ağı en uzun il olan Ordu’da, asfalt seferberliği sürüyor. Toplam yol ağı, Türkiye ortalamasının 4 katından fazla olan kentte, ilçelerde sürdürülen yol çalışmalarında büyük aşama kaydedildi. 19 ilçede kurduğu şantiyelerle ilin çehresi ve kaderini değiştiren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, belirlenen program çerçevesinde, mahalle ve grup yollarında, standardı yüksek, konforlu bir ulaşımın kapılarını araladı.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Akkuş ilçesinde 12 mahalleye hizmet veren ve ilçenin trafik yükünü çeken Salman Grup Yolu’nun açılışını gerçekleştirdi. 
Açılış töreninde konuşan Başkan Güler, “Akkuş ilçe merkezi ile Salman Mahallesi üzerinden Samsun il sınırına kadar uzanan toplam 37.4 km'lik güzergâhı daha önceki çalışmalara ek olarak 25.35 km'lik asfalt ve beton yol çalışması yaparak konfora kavuşturduk. Bu çalışma ile 2019-2021 yılları arasında Akkuş ilçemize 83 km'lik yol kazandırdık. Açılışını gerçekleştirerek hizmete aldığımız yeni yol çalışmamızın ilimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 
YOL VE SUYA 37 MİLYON YATIRIM YAPILDI
Akkuş ilçesinde tamamlanan ve devam eden su yatırımlarına dikkat çeken Başkan Güler, “2.5 yılda, 35 kilometrelik içme suyu hattı yaptık. 5 kilometre kanalizasyon hattı, 1 adet su alma tesisi, 3 adet içme suyu deposu olmak üzere 5 milyon liralık yatırım yaptık. 3 milyon liralık içme suyu yatırımımız ise devam ediyor. Bunların içerisinde, 5 kilometre içme suyu hattı, 4 adet içme suyu deposu, 2 adet terfi merkezi, 1 adet sondaj kuyusu, 3 adette su alma yapısı var. Ayrıca yapılacak yeni yatırımlar olacak. Yolla birlikte Akkuş ilçemize 37 milyon lira yatırım yaptık” diye konuştu.  
 
AKKUŞ’A MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE
İlçedeki tarım ve diğer projelere de değinen Başkan Güler, “Akkuş ilçemizde tavukçulukta yarka üretimine başladık. İzmir’e 5 bin adet yarka sattık. Akkuş’ta Argan Yaylası’na gölet yapıyoruz. Argan Yaylası’na çay evi kurduk. Akkuş Tuzak Mahallesi’ndeki şadırvanı onardık. Mehmet Gazi türbesinin çevre düzenleme çalışmaları sürüyor. Siyez buğdayı yetiştiriciliğine desteklerimiz sürüyor. Akkuş fasulyesindeki üretimi artırdık. Sulama sistemleriyle üretim kapasitesini artırdık. Yem bitkileri destekleme projemiz sürüyor. Akkuş’a süt evi projemiz sürüyor. Menekşe Mesire alanı düzenleme projemiz devam ediyor. Akkuş’ta dış cephe iyileştirme projemiz devam ediyor. Akkuş Karavan Park projesi alanı projemiz var” şeklinde konuştu.  
 
DEMİRCİ’DEN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR
Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ise, “Büyükşehir olmadan önce 3 belde 9 köyün kullandığı, Bugün 12 mahallemizin ortak kullandığı, Akkuş’un can damarlarından biri olan Salman Grup Yolu’nun tarihe not düşecek açılışını gerçekleştiriyoruz. Çocukluğumuzdan beri duyduğumuz, herkesin konuştuğu bu yolun 40 kilometrelik kısmı sayın başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in döneminde tamamlanarak hizmete açılmıştır. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Konuşmaların ardından, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve açılış törenine katılan protokol üyeleriyle birlikte kurdele kesimi gerçekleştirildi.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: AKKUŞ’A, YOL, VE, SU, YATIRIMI,
Yorumlar
Haber Yazılımı