ADIGÜZEL, POLİS İNTİHARLARINI GÜNDEME TAŞIDI

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
27 Ağustos 2021 - Cuma 09:08 Bu haber 805 kez okundu
 
ADIGÜZEL, POLİS İNTİHARLARINI GÜNDEME TAŞIDI
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel son yıllarda artan polis intiharlarını İçişleri Bakanlığına dönük hazırladığı bir önerge ile gündeme getirdi
Gündem Haberi
ADIGÜZEL, POLİS  İNTİHARLARINI  GÜNDEME TAŞIDI

Özellikle son yıllarda intihar sayılarının artarak devam etmesinin bu konunun ciddi şekilde araştırılmasını ve derhal önlem alınmasını gerektirdiğini ifade eden Adıgüzel şunları ifade etti: “Bu konuda kamu dışında sivil araştırma grupları tarafından yapılan çalışmalarda en büyük nedenlerin polislerimizin çalışma saatlerinin uzunluğu, yıllık ve idari izinlerin kullandırılmaması, idari veya siyasi mobbing, ekonomik sıkıntı gibi nedenler olduğu görülmektedir. Polislerin söz konusu idari izinlerde çalıştırıldıkları, izin kullanma talebini dile getiren polis memurlarının baskıya maruz kaldığı hatta sürgün tehdidi ile karşılaştıkları bu çalışmalarda yer almıştır. Vatandaşlarımızın tümünü etkileyen ekonomik sorunlar polislerimizi de ciddi şekilde etkilemekte ve polislere daha önce verilen 3600 ek gösterge sözlerinin, geçen bunca zamana rağmen tutulmamış olması da bir diğer olumsuzluk olarak durmaktadır.”
Adıgüzel önergesinde şu sorulara yer verdi: Son 10 yılda yıllık polis intihar sayıları nedir? 2021 yılının ilk 8 ayında kaç polis intihar vakası gerçekleşmiştir? Bu intiharların sebepleri objektif kriterlerle soruşturulmakta mıdır? Yapılan soruşturmaların sonuçları nelerdir? Polislerin çalışma koşullarını daha insani bir hale getirmek için ne tür bir çalışma söz konusudur? Mesai saatlerinin diğer devlet memurları ile dengeli hale getirilmesi için ne tür tedbirler alınacaktır? İdari izinlerde zorla çalıştırmanın ortadan kalkması için bir düzenleme çalışması var mıdır? İdari ve siyasi mobbingi engellemek için ne gibi önlemler planlanmıştır? İdari izinlerde çalışan polis memurlarına ek ödeme yapılacak mıdır?  Verilen 3600 ek gösterge sözü ne zaman tutulacaktır?
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: ADIGÜZEL,, POLİS, , İNTİHARLARINI, , GÜNDEME, TAŞIDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı